Субота, 18 Вересня

У львівському громадському транспорті може зрости вартість проїзду

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Через діючі обмеження сидячих місць для транспорту, перевізникам доведеться переглядати вартість проїзду. Пасажиропотік зменшився щонайменше удвічі і це вплинуло на виручку.

Про це у коментарі для Тvoemisto.tv повідомив керівник «АТП-14630» Ігор Самардак.

«У транспорті в умовах епідемії залишаться обмеження щодо сидячих місць. Ми маємо розуміти, що це вже будуть інші розрахунки вартості перевезень. Прикро, коли кажуть, що хтось хоче додаткових грошей чи підняття тарифів. Водій, який виїжджає на маршрут, десь на такій межі ризику, як лікар. І це не той момент, коли можливо заробляти. Просто машини повинні їздити і виконувати соціальну функцію», – говорить Ігор Самардак.

Вихід з кризи виглядає найважчим, бо при мінімальному запуску транспорту на спецрейсах прибутків немає, але і витрати мінімальні. А щоб випустити всі рейси знову, потрібне значне капіталовкладення, зокрема, щоб  повернути моментально водіїв на роботу.

«А випустити автобуси треба, бо від того, як поїдуть машини, і як люди добиратимуться до робочих місць, залежатиме, як запрацює економіка загалом», – наголосив Ігор Самардак.

На питання, чи не бачить він у цій ситуації шанс перейти на інший спосіб оплати за проїзд, перевізник зізнається, що сам чекає на такий день.

«Це моя найбільша фантазія, щоб у мене виїхав автобус і місто мені заплатило за кілометр і припинилися історії, що хтось десь збирає готівку. Як приватний перевізник я не знаю, як своїми власними механізмами можна так забезпечити, щоби людина забирала квиток. Повірте, відокремити водія у кабіні, щоби він лише їхав по маршруту – це моя фантастична мрія. Не знаю, чи місто буде спроможне зробити це у найближчий час», – каже Ігор Самардак.

Зараз громадський транспорт у Львові курсує у режимі спецперевезень і їздитиме так щонайменше до кінця травня.

Нагадаємо, зараз проїзд у львівських маршрутках коштує 7 гривень, востаннє його піднімали на 1 гривню у лютому 2019 року.

Share.