Неділя, 25 Вересня

У Львівській області рекомендують обмежити масові заходи, аби запобігти коронавірусу

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У Львівській області рекомендували припинити масові заходи для запобігання захворювання на коронавірус. Про це 26 лютого під час брифінгу повідомив т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько, передає Львівський портал.

Станом на сьогодні на території України та Львівської області випадків захворювання на коронавірус не зафіксовано.

«Рішенням вчорашньої комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ЛОДА і сьогоднішніми листами, які прийшли по територіям, рекомендовано припинити масові заходи, що заплановані у найближчий час на території області», – сказав Андрій Васько.

Крім цього він запевнив, що Львівська обласна інфекційна лікарня, яка є базовою медустановою, що лікуватиме людей хворих на новий коронавірус, готова до прийняття пацієнтів.

Наразі за кошти із резервного фонду області планується закупівля обладнання, яке потрібне для дихальної підтримки пацієнтів в реанімаційних палатах. Мова йде про препарат ЕКМО – це апарат штучного кровообігу для осіб, які перебувають у важкому стані. Також будуть додатково закуплені апарати штучної вентиляції легень. Планується і закупівля 20 тисяч біозахисних костюмів.

«Підготовчі моменти щодо звільнення корпусів інфекційної лікарні будуть відбуватися по мірі потреби і за поступленням пацієнтів в боксовані палати. Санаторій «Немирів» буде вивільнятися із сьогоднішнього дня. Деяких пацієнтів переведуть у Львівський регіональний фтизіо-пульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр, що на Сихові, а деякі пацієнти будуть відпущені на амбулаторне лікування у домашньому режимі», – зазначив керівник департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

На сьогодні департамент охорони здоров’я ЛОДА отримав доручення забезпечити каретами швидкої допомоги пункти пропуску у «Шегинях», «Рава-Руській» та «Краковці». «Машини вже поїхали разом із відповідними засобами захисту у пункти пропуску. Поблизу аеропорту «Львів» є теж автомобіль екстреної швидкої медичної допомоги, який за потреби буде транспортувати людей у обласну інфекційну лікарню», – розповів Андрій Васько.

Також у місцях великого скупчення людей у Львові встановлюють антиспетики для рух. Зокрема їх уже встановили у будівлі ратуші та ЦНАПах, а також встановлюють у театрах, музеях, адмінбудівлях, школах та лікарнях.

Нагадаємо, 25 лютого у Львівській облдержадміністрації провели засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій задля запобігання поширенню коронавірусу на території області. У результаті засідання було прийнято рішення про скерування 25 мільйонів гривень з обласного бюджету на профілактику та реагування на можливі випадки зараження новою інфекцією.

Також було визначено Львівську обласну інфекційну лікарню базовою медустановою, яка лікуватиме людей хворих на новий коронавірус. А санаторії «Немирів», що у Яворівському районі Львівської області, визначено як місце можливої обсервації.

Share.