Четвер, 29 Вересня

У Хирові містом гуляє нетиповий для цієї місцевості птах

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

5 травня у центрі Хирова місцеві мешканці помітили дивного птаха. Раніше такого ніхто не бачив. Світлинами цього пернатого у соцмережах поділилась Галина Крента.

Про це повідомляє ЛМН.

“Я приїхала до Хирова по продукти. Здивувалася, чого біля дерева кілька людей з цікавістю щось розглядають. Підходжу, а там птах такий дивний, ледь не на пінгвіна схожий. Люди брали його на руки, а він, наче якась домашня тваринка, спокійно це сприймав. Ніби все життя прожив з людьми. Навіть свого великого дзьоба відкривав.  Якби йому давали їсти, то брав би з рук, –  розповідає жінка.

Птах спокійно лазив по дереві, люди фотографували його та робили відео. Хтось навіть висловлював бажання взяти його додому, інші заперечували, що не виживе.

Як розповіла LMN Наталія Олійник, директорка регіонального парку “Верхньодністровські Бескиди”, птах з родини чаплевих – бугайчик. І місце його комфортного проживання – чагарники біля водойм.

“Останнім часом природа робить різні дива, усяке трапляється, птахи з’являються у незвичних місцях. У новинах показували, що в Одесі люди вперше побачили на лимані рожевих фламінго. От і наш бугайчик, який гніздиться на берегах великих і дрібних водойм зі стоячою водою,  зарослих рослинністю, забрів до людей”, – каже Наталія.

За словами природознавиці, причиної такої поведінки може бути наше варварське втручання у природу: люди випалюють, захаращують звичні осередки птахів, то тварини і йдуть до населених пунктів.

Спокійну поведінку птаха Наталя Олійник пояснює тим, що цей птах активний в основному вночі, полює в сутінках, а день для нього – для сну. Бугайчик веде дуже скритний спосіб життя, спритно лазячи по очерету, хапає стебла чіпкими довгими пальцями. Літає він не дуже охоче, тільки на невеликі відстані, дуже низько над заростями або  поверхнею води. Тому й у Хирові він лазив собі по дереві, а не злетів у вись.

Share.