Вівторок, 28 Вересня

У дитячій лікарні Львова облаштували сучасну лабораторію

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Львові реалізували черговий проект, який виграв на Громадському бюджеті (авторка – Наталія Ліпська), та облаштували лабораторію з надсучасним обладнанням у міській дитячій клінічній лікарні, передає 032.ua.

Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, аналізи виконують цілодобово за скеруванням лікарів. Особливо це важливо для маленьких дітей, яким з невеликої кількості крові тепер вдається швидко зробити життєво необхідні аналізи.

Вартість закупівлі обладнання склала майже 3 млн грн – за ці кошти купили: імунохемілюмінесцентний аналізатор (модуль), гематологічний аналізатор, коагулометр, апарат для визначення електролітів крові, автоматичний аналізатор сечі та бінокулярний мікроскоп.

Окрім того, за позабюджетні кошти відремонткапли приміщення ургентної лабораторії та придбали лабораторні меблі, встановили кондиціонування.

Зі слів головного лікаря міської дитячої клінічної лікарні Дмитра Квіта, щорічно в лікарні лікують понад 20 тисяч дітей, з яких близько 5 тисяч — госпіталізують для надання невідкладної допомоги.

“Окрім швидкості і малої кількості біологічного матеріалу, маємо також значно вищу якість аналізів. Скористатися цим обладнанням можна у лікарняній лабораторії — вона працює виключно для пацієнтів, які звернулися за допомогою до нашої лікарні за скеруванням лікарів, чи приймального або реанімаційного відділень, або ж з інших відділень. Аналізи проводяться цілодобово в режимі 24/7”, — пояснив головний лікар міської дитячої клінічної лікарні Львова, Дмитро Квіт.

Завдяки новій техніці у Львові з’явилася можливість верифікувати основні вірусні захворювання та гепатити, діагностувати стан щитовидної залози, гормональний стан організму та ймовірність онкопатології, ниркову недостатність, діабет та серцеві захворювання, диференціювати анемії та проводити моніторинг лікарських препаратів в організмі дитини. Апарат дозволяє провести кілька десятків тестів.

Share.