У 2020 році в Україні будуть рекордно дорогі ягоди, у Львові вже ціни зросли

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Цього року аналітики відзначають рекордно високі ціни на ягоди. Полуницю на ринках досі можна придбати за 65-70 гривень, черешню за 50-80 гривень. Ціни на фрукти та ягоди на ринку Львова, наприклад, знаходяться на історично високих рівнях. Найбільше зросли ціни на полуницю – у понад два рази. Все через доволі прохолодну та дощову погоду навесні.

«Полуниця завжди була найдешевшою в середині червня, тепер зрозуміло, що цього сезону коштуватиме вона найдорожче за останні 5 років. Важко сказати, якою саме буде ціна, зараз вона утримується на рівні 70 гривень, минулого року у цей період коштувала вже 30. Через дощову погоду ягоди просто не дозрівають. Тому, думаю, рівня ціни минулих років – 20-30 гривень за кілограм полуниць – цього року очікувати не варто.

Щодо черешні, тут теж не надто слід сподіватись, що ціни опустяться, адже цьогорічний урожай цих ягід один із найгірших за попередні роки. До прикладу, у цей час в нас на ринку вже не було імпортної черешні, а зараз вона все ще є, і пропозиція по цій ягоді набагато нижча, ніж була торік», – розповідає керівник департаменту «Маркетинг-Аналітика» Тетяна Гетьман.

До речі, на думку аналітиків із EastFruit, найближчим часом на ринку України збільшиться пропозиція імпортного абрикоса з Туреччини, Узбекистану та Іспанії. На жаль, сади абрикоса в Україні також сильно постраждали від заморозків, і врожай власних кісточкових фруктів буде вкрай низьким. Природно, що очікувати низьких цін на абрикос в цьому сезоні також не доводиться, пише ЛМН.

Як розповіла у коментарі Тvoemisto.tv керівниця департаменту «Маркетинг-Аналітика» оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман, на початок червня пропозиція полуниці та черешні є найменшою за останні 5 років. А імпортна черешня у 3 рази дорожча, ніж українська. Це при тому, що у попередні роки українська черешня повністю заміщувала імпорт вже у середині травня.

Малина, лохина, порічки, ожина на ринку наразі лише імпортні.

«Сьогодні ціни на літні фрукти є найвищими за останні роки. Щодо полуниці в цей час, то у попередні роки ми мали ціну 27-35 грн за кг. Сьогодні в нас на майданчику полуниця коштує 70 грн за кг», – розповіла Тетяна Гетьман.

За її словами, пропозиція полуниці на 40% менша, ніж минулого року, а черешні у рази менше, тому і ціни високі.

Також ціни є рекордно високі на яблука через обмежений імпорт та запізнілий старт ягідного сезону. Тепер кілограм яблук коштує більше, ніж долар.

Також ціни зумовлені не найкращим врожаєм через несприятливі погодні умови.

Через холодну весну у господарствах Півдня та Закарпаття ягода дуже повільно визрівала. А дехто взагалі втратив значну частину врожаю через приморозки.

«Були приморозки, тому зменшився врожай ранньої ягоди. Не вистачає сонця, ягода швидше псується, черешня тріскає і гниє дуже швидко. Якість ягоди страждає і пропозиція на ринку досить низька», – прокоментувала представниця «Шувару».

За її прогнозом, ціни на інші фрукти із південних регіонів, зокрема на абрикоси, також будуть найвищими за останні три роки.

Полуниця на ринку коштує 70-80 грн/кг, черешню продають по 60 грн/кг, малину імпортну можна купити за 75 грн/125 г, ожину імпортну за 67 грн/125 г. Натомість імпортна черешня коштує 250 грн/кг, а лохина – 300 грн/кг.

Share.