П’ятниця, 1 Грудня

У 10-річного хлопчика зі Львівщини виявили аутоімунний енцефаліт після коронавірусу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівські лікарі понад місяць боролися за можливість 10-річного Назара зі Львівщини знову рухатися. Раптова хвороба прикула його до ліжка. Медики запідозрили у хлопчика аутоімунний енцефаліт, який, ймовірно, став наслідком ковіду, повідомляє Твоє Місто.

За словами лікарів, все почалося з затяжної гарячки. Вона продовжувалась понад два місяці. Далі раптово у хлопця з’явились розлади травлення та наросла неврологічна симптоматика. Перебуваючи в інфекційній лікарні, Назар впав у кому. Після цього його почали лікувати і запідозрили аутоімунний енцефаліт.

«Дані лабораторних та інструментальних досліджень, характерна клінічна картина дають нам підстави говорити саме про аутоімунний енцефаліт (ймовірно, після перенесеного covid-19). Призначене згідно з протоколами лікування було ефективним, зараз хлопчина продовжує терапію гормонами, поступово зменшуючи дозу», – повідомляє імунологиня ЗУСДМЦ.

Одним із найважливіших етапів відновлення 10-річного хлопчика були реабілітаційні заняття. Команда реабілітологів на основі функціональних обстежень розробила план індивідуальних занять. Назарко почав відвідувати ці заняття з перших днів перебування у педіатричному відділенні. Хлопчик понад три тижні посилено працював у реабілітаційному залі над зміцненням м’язів. Лікарі повідомляють, що лікування проходить успішно і стан Назарка дозволяє йому перебувати вдома, самостійно себе обслуговувати, також навчатися.