Тисяча студентів пройшли Львовом у пам’ять про Листопадовий чин

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 1 листопада, студенти Львівського національного університету імені Івана Франка традиційний ходою відзначили роковини Листопадового чину і проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Студентська молодь спільно з освітянами, владою міста, громадськими організаціями і активними львів’янами, вишикувавшись колоною, під повстанські пісні пішою ходою пройшлися від Франкового вишу до Меморіалу Українським Січовим Стрільцям, що знаходиться на Янівському цвинтарі. Покладанням квітів, панахидою та громадським віче – учасники ходи вшанували пам’ять борців за волю України.

Студент Степан Леус прийшов на ходу в уніформі часів Січових Стрільців. Він є членом товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» і наочно реконструює події Першої і Другої світових воєн. На його думку, такі заходи пробуджують у молоді патріотизм і запал до вивчення і розуміння своєї історії.

«Для України – це день пам’яті про нашу самосвідомість, що ми є українцями і маємо право відстоювати свою незалежність. Такою ходою ми показуємо, що Львів – українське місто із свідомою молоддю, яка прагне будувати успішну державу, основану на своїх історичних традиціях», – розповів Степан Леус.