Понеділок, 22 Липня

ТЦК прокоментував конфлікт з перехожим на Високому Замку у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На вул. Замковій у Львові співробітники ТЦК затримали чоловіка призовного віку, якого силоміць помістили в мікроавтобус. Військовозобов’язаний опирався затриманню, перехожі зняли все на відео. На інцидент зреагували у Львівському обласному ТЦК та СП, пише ZAXID.NET.

Як видно з відео, яке з’явилося у мережі в неділю, 23 червня, співробітники ТЦК силоміць заштовхали військовозобов’язаного у мікроавтобус, той опирався та намагався вирватися, у результаті йому ледь не притиснули ноги дверми автомобіля.

Наступного дня на інцидент зреагували у Львівському обласному ТЦК та СП, пояснивши, що згаданий перехожий ухиляється від мобілізації і не був у військкоматі вже багато років.

«Виконуючи службові обов’язки група оповіщення ТЦК і поліції проїжджала вулицею Замкова у місті Львові. Помітили громадянина призовного віку. Зупинилися і запитали про військово-облікові документи. Після того, як він надав їх, військовослужбовці виявили, що востаннє громадянин з’являвся у військкомат дев’ять років тому. Відтак чоловіка запросили у салон автівки, аби виписати повістку», – йдеться в повідомленні ТЦК.

У ТЦК також зазначили, що військовозобов’язаний провокував співробітників ТЦК на конфлікт.

«Наголошуємо, військовослужбовці не били людину. Намагаючись використати становище, коли перехожа знімала інцидент на відео, чоловік поводився неадекватно. Врешті військовозобов’язаному громадянину виписали повістку, після чого відпустили», – додали в ТЦК.

Оперативне командування «Захід»: ми вважаємо маніпулятивним і цинічним відео, в якому громадянин пояснює інцидент із ТЦК

Реакція на його слова:

«Два рази проходив ВЛК і останній раз чотири з половиною роки тому».

❗️Повномасштабне вторгнення росіян в Україну розпочалося 24 лютого 2022 року – два роки і рівно чотири місяці тому.

«Повістку мені ніяку не виписували».

❗️Виписання повістки не дорівнює її врученню.

«Я не знаю, що мені робити».

❗️Прийти у ТЦК, оновити дані й пройти ВЛК.

«Можна вийти з дому і вже ніколи більше не вернутися».

❗️Саме так. Гірка правда в тому, що під час війни можна вийти з дому і не повернутися. На жаль, з тисячами українських чоловіків і жінок саме так і сталося. Проте можна піти в армію і значно зменшити ймовірність такого розвитку подій.

«В мене руки до сих пір трусяться, ноги всі в синяках».

❗️Нагадаємо, що опір військовослужбовцям, які виконують свої обов’язки – це порушення закону. Руки, що трусяться і синяки – це найменша ціна. Наголошуємо, громадянина не били.

«Я з Богом і вірю, що воно якось розрулиться».

❗️Не «розрулиться». Нічого і ніколи не «розрулюється» саме собою. Так вважать лише люди інфантильні, які не беруть відповідальності за своє життя. Якщо б усі вірили, що війна просто «розрулиться», сьогодні ми б жили на повністю окупованій території. Або не жили взагалі. Можна долучитися до ЗСУ і разом «розрулити».

«Я розумів, що коли я з Богом – це правда, а з ким вони були, я того не знаю».

❗️Прикриватися вірою і Богом – це верх маніпуляцій і цинізму.