Цьогорічне святкування Дня Незалежності обійшлося вшестеро дорожче, ніж у минулому році

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Цьогорічне святкування Дня Незалежності у Києві коштувало щонайменше 1,6 мільйона гривень, водночас в уряді та місцевій владі кажуть, що не платили за попурі з популярними артистами.

Про це йдеться у відповіді Мінкультури, Київради та Офісу президента на запити УП.

За інформацією Мінкультури та інформполітики, на урочисті заходи на столичній Софійській площі та церемонії покладання квітів на Михайлівській площі передбачили 1,4 млн гривні.

Зокрема, урочистості на Софійській площі коштували 881 тисячу гривень. Там за участі президента підіймали прапор, співали гімн, а після цього Володимир Зеленський виголошував промову та вручав державні нагороди.

Заходи на Михайлівській площі профінансували на 528 тисяч гривень. Там за участі президента і його дружини відбувалося покладання квітів до Стіни пам’яті загиблих за Україну. Крім того, Зеленський також виголосив там коротку промову.

Кошти місцевого бюджету частково також спрямували на урочистості на Михайлівській та Софіївській площах. Згідно з відповіддю Київської міської ради, йдеться про 191,8 тисячі гривень.

Крім того, Київрада заплатила ще 44,6 тисячі гривень за покладання квітів до пам’ятників Тараса Шевченка та Михайла Грушевського. Загалом місцевий бюджет виділив 285 тисяч гривень на День Незалежності.

Таким чином, загалом урочисті заходи обійшлися місцевому та державному бюджету в 1 млн 601 тисячу гривні. Торік уряд заплатив за святкування 259,6 тисячі гривень, а столиця за окремі заходи — 290 тисяч.

Мінкультури та інформполітики зазначило, що не причетне до підготовки концертної програми, а саме попурі «Музична історія Незалежності». Фінансування на це міністерство також не виділяло.

А міська влада наголосила, що також не займалася розробкою або фінансовим забезпеченням мистецької програми, тобто попурі за участі артистів.

Share.