Церкву святих Ольги та Єлизавети у Львові відреставрують за 3,6 млн гривень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові відреставрують церкву святих Ольги та Єлизавети, що на площі Кропивницького, 1. Відповідний тендер оголосили на сайті електронних закупівель Prozorro, пише Твоє Місто.

Згідно з документацією, зі стін та стелі будівлі мають зняти попередню фарбу, натомість їх мають пошпаклювати та пофарбувати, реставрувати пошкодження профільовані деталі каменю на підлозі, пофарбувати дерев’яну огорожу, реставрувати та відтворити штукатурку на стінах, стелі, колонах, склепіннях, куполах, по каменю вапняним розчином.

Після основних ремонтних робіт, у храмі планують відреставрувати панелі і укоси, оздобити їх під віск і лак. Крім цього мають відтворити втрачене декоративне художнє рель’єфне різьблення.

Аукціон серед учасників тендеру має стартувати 20 вересня. Початкова вартість робіт становить понад 3,6 млн гривень. Завершити роботи мають до кінця 2019 року.

Довідка:

Неподалік залізничного вокзалу на площі Кропивницького знаходиться перлина Львова – неоготичний храм – церква святих Ольги та Єлизавети. Висота споруди сягає 88 метри і на одній з його веж працює платний оглядовий майданчик, який завжди збирає багато відвідувачів.

«Костьол», як називають його літні львів’яни, збудований у 1911 році за проектом архітектора Теодора-Мар’яна Тальовського. Свою назву храм отримав на честь імператриці Єлизавети Баварської.

Під час українсько-польської війни 1918—1919 рр. храм був пошкоджений українською артилерією. На стіні є пам’ятка «Ex obsidione ruthenorum» («З української облоги 6 і 9 березня 1919 року»). Під час Другої світової війни поряд з храмом розірвалася авіаційна бомба, пошкодивши шпилі та стіни, тож на фасаді досі можна знайти “сліди війни”.

Костел Ельжбети в 1941 році

У післявоєнні роки храм закрили. Оскільки влада УРСР не піклувалася про релігійні споруди і більше сприяла їхньому знищенню, безлад панував у храмі до 1970-х, коли будівлю передали під склад.

Після повернення костелу, який освітили як церкву святих Ольги та Єлизавети, у 1991 році до власності греко-католицької громади був оновлений інтер’єр: білі стіни та м’яке світло, яке надає вишуканості. А ось у 2013 році храм обладнали зовнішньою підсвіткою.