Цього року школа №68 отримає новий стадіон та сонячну електростанцію

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В цьому році за кошти міського бюджету Львова у середній загальноосвітній школі № 68, що на вул. Дозвільній, завершать капітальний ремонт стадіону та будівництво сонячної електростанції. Як зазначено у програмі «Львів-2020», сучасна якісна спортивна інфраструктура біля кожної школи — це пріоритет міста.

У 2019 році за кошти міського бюджету завершать ремонтні роботи з капітального ремонту стадіону на суму 1,800 млн. грн. (вартість всіх робіт 6814,174 млн. грн), з будівництва сонячної електростанції на суму 325 тис грн (вартість всіх робіт 1262,461 млн. грн).

© city-adm.lviv.ua

«Пріоритетом нашої програми „Львів-2020“ було визначено облаштування спортивної інфраструктури біля усіх шкіл міста Львова. Окрім того, що місто інвестує великі кошти у шкільну та дошкільну інфраструктуру, ми також робимо акцент на якості освіти. Завдання міста — щоб у всіх школах були комфортні спортивні зали та спортивні майданчики. Цю спортивну шкільну інфраструктуру ми будемо використовувати і для потреб школи, і для потреб мікрорайону — після навчального процесу, щоб усі охочі могли займатись спортом. Спорт — це здоров’я, а здорова нація — це успішна нація», — прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

© city-adm.lviv.ua

У 2016 році ТзОВ «Макро-Будомат» виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт стадіону. Вартість ПКД становила 60,4 млн. грн. Протягом 2017−2018 років ТзОВ «Західбуденергозбереження», як переможець процедури закупівель, виконало робіт на суму 5015,4 млн. грн. У 2019 році для завершення робіт на стадіоні передбачено кошти у сумі 1,800 млн грн.

«Минулого року ми розпочали роботи з будівництва спортивного майданчика у школі № 68. Адже основним пріоритетом міста є відновлення і будівництво спортивної інфраструктури, і, відповідно, це один із навчальних закладів, де така інфраструктура є вже на 90% зробленою. Та роботи ще тривають, ми плануємо завершити їх влітку. Вартість будівництва спортивного майданчика становить 6,5 мільйонів гривень: минулого року було освоєно 5 мільйонів гривень, цього року ще 1,5 мільйони гривень ми плануємо освоїти до завершення робіт. Це має бути завершена основа на вуличних тренажерах і завершення роботи на самих майданчиках: міні-футбольний та баскетбольний.

© city-adm.lviv.ua

Загалом у місті в роботі є 28 спортивних майданчиків. За попередні 2 роки завершили роботи на 8 майданчиках. У цьому році завершили ще 2 майданчики.

Кожна школа має свій індивідуальний проект, залежно від того, чи це є майданчик чи спортивний стадіон чи мультифункціональний спортивний майданчик”, — повідомила директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Галина Слічна.

«На території школи були сміттєві баки, які ми забрали. Та до цього територію постійно закривали, щоб уникнути вигулювання собак, людей без місця проживання, людей, які розпивають спиртне. І територія була в такому досить жахливому стані.

Зараз, як ви бачите, тут повністю змінено структуру старої території. Цей проект дозволить відпочивати учням та батькам. Тепер на бруківці можна робити багато речей: діти із задоволенням беруть на фізкультуру ролики, скейти, фрізбі, бадмінтон, ті речі, що дозволяють змінити підхід до фізкультури. Учні вже навіть не хочуть займатися у спортзалі. Як тільки стає тепло, вони біжать і просять вчительку фізкультури йти на вулицю. Хто не може бігати, може ходити по території і просто дихати чистим повітрям”, — розповів директор школи № 68 Павло Гнус.

Також у 2017 році ПП «Арт-Енерго» виготовило ПКД на будівництво дахової сонячної електростанції, оскільки південна експозиція шатрового даху школи дозволяє максимально ефективно розмістити її. Це приватне підприємство у 2018 році виконало роботи на суму 1 168,8 тис. грн. Встановлено 148 фотоелектричних модулів.

«Окрім цього, у школі № 68 ми маємо пілотний проект з будівництва сонячної електростанції. Зараз вже повністю завершені роботи з облаштування сонячних батарей. В нас лише залишається питання технічної документації та дозвільної документації щодо введення в експлуатацію тієї дахової електростанції.

Електростанція розрахована на освітлення. У рік школа платить обленерго фактично 50 тисяч гривень. Тому збудували електростанцію, і зараз напрацьовуємо механізм, щодо продажу школою електроенергії по зеленому тарифу, і, відповідно, отримання додаткового фінансового ресурсу. За розрахунками підрядної організації проектантів сонячної батареї виходить, що орієнтовано до 200 тисяч гривень в рік школа зможе додатково отримувати на свої потреби”, — додала директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Галина Слічна.

На 2019 рік на завершення робіт та введення в експлуатацію дахової сонячної електростанції передбачено асигнування у сумі 325 тис. грн. Термін експлуатації цієї дахової сонячної електростанції — 25 років. Окупність проекту — 6−7 років.

Відтак, у перспективі приблизно до 2030 року школа буде отримувати прибуток від роботи такої станції за рахунок коштів від орендаря, оскільки школа неприбуткова організація і не може продавати електроенергію.

«Сонячні панелі — це теж ініціатива міста. Станом на сьогодні поставлено 148 панелей. Експозиція нашої школи якраз з південної сторони, і оскільки весь світ зараз переходить на відновлювальні джерела енергетики, відповідно, ми таку річ теж робимо. На сьогоднішній день вона закінчена, тільки чекаємо на різні дозвільні документи.

Я вважаю, що зараз не можна палити дорогим деревом в котлі, ми мусимо шукати спільно з департаментом підхід для того, щоб реалізовувати сонячну енергію, аби отримувати кошти принаймні, поки діє зелений тариф. Фінансування помічне, оскільки школа побудована у 1961 році, і це дуже велика річ. Адже багато речей треба зробити і вкласти гроші: в енергозбереження, вікна, утеплення фасаду”, — зазначив директор школи № 68 Павло Гнус.