Понеділок, 4 Грудня

Тривога не спрацювала: як по Вінниччині вчора вдарили гіперзвуковими ракетами “Кинджал”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

7 серпня по військових об’єктах у Вінницькій області російські окупанти застосували гіперзвукові ракети повітряного базування Х-47М «Кинджал». Про це інформує начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов.

Як зазначає Борзов, основним носієм ракет цього типу є винищувач МіГ-31, також можуть застосовуватись бомбардувальники Ту-22М3 та Ту-160.

Це – найновіший тип ракет, які має на озброєнні росія. Після прийняття на озброєння у 2018 році, їх випущено усього декілька десятків. Бойова частина Х-47М становить 500 кг, швидкість ракети 3500 – понад 12000 км/год.

“Після пуску з літака ракета піднімається на велику висоту у верхні шари атмосфери. А при заході на ціль по балістичній траєкторії може розвивати швидкість близько 12 тис. км/год.

Через те, що ракета досягає швидкості до 12000 км/год перехопити її на маршевій ділянці неможливо навіть спеціалізованими протирактними комплексами. Водночас при ударі, на термінальній ділянці, її швидкість все одно, скоріш за все, становить до 3,4 Маха, а кут падіння складає 80-90 градусів, що також потребує спеціалізованих протиракетних комплексів для її ефективного перехоплювання.

Водночас ще один важливий аспект, Командування Повітряних Сил вказало, що ворог застосував “ракети” – у множині. Тобто пуск був масовим. А це означає, що рашисти підігнали до України, як мінімум, декілька носіїв Х-47М “Кинжал”.

Тактико-технічні характеристики цієї ракети не дозволяють існуючим в Збройних Силах України засобам протиповітряної оборони ефективно виявляти та знищувати її.

З 24 лютого 2022 року зафіксовано лише декілька бойових застосувань ракет цього типу, які противник намагається використовувати по надзвичайно важливих цілях.