Середа, 29 Березня

Свобода для абонентів, на яку чекали 9 років

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Не секрет, що сервіс збереження номера у разі зміни мобільного оператора (Mobile Number Portability) функціонує в багатьох країнах світу. Зокрема, у Великобританії ця послуга з’явилася ще в далекому 1999 році. Лише Україна пасла задніх і багато років затягувала процес запуску MNP.

Нарешті настав час скасування мобільного рабства! В Україні з’явиться послуга, на яку чекали цілих 9 років. Уже з 1 травня 2019 року послуга MNP стане доступною і для українських абонентів. Тепер змінити мобільного оператора можна буде без вагань і побоювань щодо втрати свого звичного мобільного номера. За час, що минув із моменту прийняття відповідного закону в 2010 році, дата запуску MNP вже декілька разів переносилася. Але остаточне рішення вже прийнято, тому українські споживачі можуть сміливо рахувати дні до дня запуску послуги. Для того щоб слідкувати за новинами впровадження MNP в Інтернеті, навіть було створено сайт mnp.com.ua, повністю присвячений запуску MNP в Україні. На сайті є таймер, який показує, скільки часу залишилося до запуску послуги.

Таким чином, незабаром українські абоненти зможуть вільно змінювати оператора, повністю зберігаючи свій звичний номер мобільного телефону (разом із кодом), що є дуже важливим досягненням, оскільки в сучасному світі до номера можуть бути «прив’язані» банківські картки, акаунти в соцмережах і доступ до сайтів. Крім того, абонентам не доведеться турбуватися про збереження всіх контактів ― все це передбачено в рамках послуги MNP.

MNP (Mobile Number Portability) ― телекомунікаційна послуга повного збереження номера телефону у разі переходу абонента до іншого мобільного оператора. Оскільки MNP дає можливість змінити оператора, якщо користувача не влаштовує якість чи вартість його послуг, у всьому світі вважається, що наявність MNP позитивно впливає на ринок телекомунікаційних послуг і сприяє здоровій конкуренції та підвищенню якості обслуговування, від чого виграють як абоненти, так і мобільні оператори. Наразі ця послуга успішно працює у більш ніж 80 країнах світу.

Сайт mnp.com.ua повністю присвячений питанням, що можуть виникнути у абонентів з приводу впровадження MNP, а також містить детальний опис процедури перенесення номера, історію запуску MNP у різних країнах та іншу цікаву інформацію. На сайті можна підписатися на оновлення інформації про введення послуги в Україні.

Як зазначають експерти і представники мобільних операторів, введення MNP в Україні стане значною подією і справжнім проривом у телеком-просторі, а українським споживачам телекомунікаційних послуг залишається тільки з нетерпінням чекати настання 1 травня.