Субота, 25 Вересня

Суд у Львові скасував рішення щодо будівництва сміттєпереробного заводу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

8 липня Апеляційний адміністративний суд Львова задовольнив апеляційну скаргу львів’янина який вимагав скасувати містобудівні умови та обмеження, видані виконавчим комітетом для будівництва сміттєпереробного заводу на  Пластовій, 13, інформує Zaxid.net.

Таким чином суд направив справу про будівництво сміттєпереробного заводу для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Інтереси мешканця Йосипа Дудича у суді представляв адвокат Андрій Петришин. Він наголосив, що позивач проти будівництва сміттєпереробного заводу на очисних спорудах, натомість не проти такого комплексу за межами населеного пункту на допустимій відстані для життя і здоров’я людей.

«Нам вдалось сьогодні перемогти. Скасовано рішення першої інстанції, залишено в силі заходи забезпечення позову, які включають червоне світло і унеможливлюють дальший розвиток планування і будівництва сміттєпереробного заводу», – прокоментував адвокат Андрій Петришин.

Тож Апеляційний адміністративний суд передав справу знову до першої інстанції – Львівського окружного адміністративного суду, який раніше закрив справу, бо суддя вважав, що цей розгляд справи мав здійснюватися за правилами господарського судочинства. Андрій Петришин вважає, що суддя має особисто відповідати за прийняття, на його думку, незаконних рішень. Тому адвокат подасть скаргу до Вищої ради правосуддя та дисциплінарну комісію.

Директорка юридичного департаменту Львівської міськради Гелена Пайонкевич розповіла, що рішення апеляційного суду визначило порядок, в якому мала слухатись позовна заява.

«Фактично ніякого рішення стосовно законності чи не законності містобудівних умов та обмежень винесено не було. Закриття провадження в суді відбулося на наше клопотання, очевидно, що ми погоджувалися з рішенням суду першої інстанції. Ми отримаємо повний текст рішення сьогоднішнього постанови і вже відповідно за аналізом мотивувальної частини будемо приймати рішення, як нам реагувати», – розповіла директорка юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.

У юридичному департаменті міської ради зазначають, що містобудівні умови та обмеження виконком видав законно і оспорювати цей документ немає жодних підстав.

Наступне слухання відбудеться в серпні.

29 січня 2020 року Львівський окружний адміністративний суд призупинив рішення виконавчого комітету Львівської міської ради про затвердження містобудівних умов та обмежень на будівництво сміттєпереробного комплексу на вулиці Пластовій. 8 квітня 2020 року апеляційний суд залишив цю ухвалу без змін.

22 квітня Львівський окружний адміністративний суд прийняв ухвалу й остаточно скасував провадження щодо визнання незаконним рішення про будівництво сміттєпереробного комплексу у Львові на вулиці Пластовій.

Міністерство екології підтвердило безпечність майбутнього сміттєпереробного заводу.

Нагадаємо, проєкт будівництва майбутнього сміттєпереробного заводу у Львові пройшов комплексну державну будівельну експертизу, отримав позитивний експертний звіт з урахуванням технічно екологічних норм. На Пластовій планують будівництво механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки твердих побутових відходів на майже 10 гектарах, потужністю 250 тис. тонн на рік.

Share.