Студенти Львівської політехніки розробили дрон для доставки товарів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Група першокурсників Львівської політехніки, які навчаються на програмі «Інтернет речей», розробили дрон, який може здійснювати доставку товарів на відстань до 10 кілометрів. Студенти планують адаптувати дрон для потреб війни, зокрема, щоб він міг доставляти товари першої необхідності людям на заблокованих територіях, пише ZAXID.NET.

За два навчальні семестри п’ятеро першокурсників склали дрон та розробили технологію комп’ютерного зору для безпілотника. Завдяки цій програмі, дрон розпізнає спеціальний маркер, на який здійснюється посадка. Безпілотник може долати відстань у 10 кілометрів, повідомляє IT-видання SPEKA.

«Наш дрон розпізнає місце точної посадки камерою з допомогою спеціальні мітки на місцевості. Ми досліджували схожі розробки від Betterfly, Dronex, Zipline, Wing. І більшість з них здійснюють доставку від продавця до поштового відділення. Ми ж пропонуємо доставку одразу до клієнта», – каже першокурсниця та Team Lead команди Оля Рибенчук.

Оля Рибенчук розповіла ZAXID.NET, що такий дрон можуть використовувати служби доставки, інтернет магазини та інші сервіси для швидкої та ефективної доставки товарів до клієнтів.

Зі своєю розробкою студенти цього року їздили до Норвегії на конкурс підводних і повітряних дронів для університетів зі всього світу TAC Challenge 2022. Оскільки через війну розробники не змогли привезти свій дрон, організатори надали їм деталі з трьох різних безпілотників. З цих запчастин студенти за дві доби зібрали новий дрон та створити код для автомономно керування дроном за допомогою пульта. За участь у конкурсі львів’яни отримали нагороди.

«Усі команди-учасники отримали призи, а нашій команді ще дали обладнання для складання дрона, для участі в наступному році. Також нашій команді проспонсорували дорогу, проживання, екскурсії, зустрічі в університеті і також в компаніях, які спеціалізуються на застосуванні безпілотників. Організатори змагань були нами дуже вражені, бо ми були ще й наймолодшими учасниками», – додала Оля Рибенчук.

Цього навчального року студенти планують адаптувати дрон для потреб війни, наприклад, щоб він міг доставляти товари першої потреби. «Ми допоможемо бійцям на фронті, волонтерам, застосовуючи наш дрон в цілях передачі вантажів, не наражаючи на небезпеку людину, що доставляє, а також цивільним людям, які опиняються в блокаді без доступу до медикаментів, води, їжі», – каже студентка.