П’ятниця, 19 Липня

Стадіон “Арена Львів” і Львівський аеропорт планують дофінансувати за Євро-2012

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

В Кабінеті Міністрів України провели нараду щодо вирішення проблемних питань, котрі виникли після проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні Євро-2012. У міністерстві інфраструктури обрали п’ять українських об’єктів, що дофінансують і повністю введуть в експлуатацію. Про це повідомляє міністр кабінету міністрів Олег Немчінов.

Окрім «Арени Львів», у переліку об’єктів, що отримають дофінансування, також аеропорт «Львів» імені Данила Галицького, харківський аеропорт, НСК «Олімпійський» та львівський стадіон «Скіф».

Стосовно стадіону “Арена Львів”, то в проєкті була, окрім стадіону і підстанції, ціла проектована вулиця і досить багато площ благоустрою, зокрема, для паркування автомобілів. “До речі, підстанція біля арени може живити цілий мікрорайон, а її не введено в експлуатацію, оскільки треба переглядати проект”, – зазначив міністр.

Для завершення будівництва цих об’єктів прогнозовано потрібно 902 млн грн, з яких 583,04 млн грн є предметом розгляду судовими інстанціями.

«Також передбачається проведення спеціального будівельно-технічного аудиту, за підсумками якого можна буде оцінити реальну вартість робіт для дофінансування. Саме фінансування буде відбуватися за рахунок коштів, які вже є на рахунках Державного підприємства «Фінансування інфраструктурних проектів», – пише Олег Немчінов.

Після опрацювання з міністерством фінансів наступного тижня розпочнеться процес погодження відповідної постанови.

Нагадаємо, стадіон, яку протягом 2008-2011 років будували спеціально до «Євро 2012», ввели в експлуатацію не повністю, а комунікаційні мережі вимагають додаткових ремонтних робіт. Зараз там доволі складна фінансова криза.

«Немає матчів, зарплат, нічим оплачувати електропостачання, теплопостачання. Тому хочу подякувати обленерго за розуміння, тому що борги вже мільйонами вимірюються. Навіть коли на стадіоні нічого не відбувається, все одно є витрати, пов’язані, перш за все, з електропостачанням. Те ж стосується і тепла, торішніх боргів. Тут виникає загальна проблемна ситуація з функціонуванням цієї споруди. Всі проблеми, в принципі, можна було б вирішити і вийти на нормальне функціонування, але не в цій ситуації з карантином», – повідомив раніше директор стадіону Юрій Майборода.

У 2015-2016 тут грав «Шахтар», завдяки чому борги вдавалось покривати. Після того, як клуб перестав проводити матчі у Львові, стадіон не має заповненості, а отже – й коштів на подальші ремонтні роботи. Нині, здебільшого, стадіон використовують як майданчик для проведення конференцій та форумів.

На «Арені Львів» повинні були прийняти матч молодіжної збірної України проти Північної Ірландії, а також поєдинок національних команд України з Ізраїлем, але через пандемію коронавірусу дані матчі були перенесені. У сезоні 2019-2020 на «Арені Львів» не виступає жоден клуб.