Смуги для громадського транспорту на Липинського та Стрийській повернуть

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Попри протести деяких автомобілістів, у міській раді планують повернути смуги для громадського транспорту на вулицях Липинського та Стрийській, де нещодавно їх прибрали. Про це повідомляє Високий Замок.

Уже кілька місяців підряд у Львові точаться дискусії щодо виділених смуг для громадського транспорту (ГТ). Першими зі зміною руху зіткнулися водії, які щодня їздять проспектом Чорновола. Після відведення смуги для громадського транспорту для автомобілів залишилась лише одна смуга.

Смуга для громадського транспорту на вулиці Стрийській також спровокувала затори — від перехрестя з вулицею Науковою до автовокзалу на Стрийській. Однак, через скарги водіїв цю смугу ліквідували.

Одного дня там жовтою фарбою була відокремлена смуга для ГТ, а вже наступного дня — чорно-біла смуга. Тобто спочатку суцільну жовту лінію замалювали чорною фарбою, а зверху намалювали білу пунктирну лінію.

Вулиця Стрийська. Фото: ГО “Варта1”

Скасували тимчасово смугу для ГТ і на вулиці Липинського. Начальник управління транспорту ЛМР Орест Олеськів визнав, що це була нераціональна витрата коштів, але лише тому, що реалізація проекту припала на період карантину, коли були обмеження для ГТ. Відтак навіть ті львів’яни, які зазвичай пересуваються автобусами, змушені були пересісти на машини.

Також спричинені затори виникли через реконструкцію іншої артеріальної вулиці Богдана Хмельницького, після чого потік автомобілів поїхав по Липинського.

Вулиця Липинського і смуга для ГТ. Фото: 4studio.com.ua

«Рішення про виділення окремих смуг руху для громадського транспорту прийняли на Комісії з безпеки дорожнього руху ще у 2018−2019 роках. Реалізація припала на початок 2020-го. Ніхто ж не міг спрогнозувати, що буде карантин, — каже пан Олеськів. — Окремі смуги для громадського транспорту виділяють на тих вулицях, де курсує велика кількість громадського транспорту і де утворюються затори. Нам треба поліпшувати якість громадського транспорту, аби більше людей користувались саме ним, а не приватним. А окрема смуга — одна з умов, за яких автобуси зможуть дотримуватись графіка руху, а не стояти у заторах».

За результатами опитування «Інституту міста», 53% львів’ян пересуваються громадським транспортом, 23% – автомобілями, решта — пішки, велосипедами й таксі. Тобто більшість львів’ян все ж користуються ГТ. Автомобілістів суттєво менше, але вони активніше обстоюють свої інтереси, тому так багато акцій протесту проти жовтих смуг, кажуть у міській раді. І наголошують — один 12-метровий автобус може перевозити одночасно до 100 пасажирів, тоді як в авто їде переважно одна-дві особи. Тому перевага для ГТ — це спосіб розвантажити місто від автомобілів.

За словами пана Олеськіва, у місті дві сотні великогабаритних автобусів. Якби вони усі були виведені на маршрути у час пік, то могли би перевозити до 20 тисяч пасажирів. Однак на деяких маршрутах великогабаритними автобусами і не пахне. Замість них — жовті душогубки, у які навряд чи пересяде людина, що має власне авто. Хай навіть у маршрутці вона зможе об’їхати затори…

Як би водії не протестували, в управлінні транспорту від ідеї з окремими смугами для громадського транспорту відмовлятись не збираються. Скасовані смуги на Стрийській та Липинського обіцяють відновити, щойно карантин закінчиться.

«Особливість вулиць Липинського та Стрийської у тому, що на них є автостанції. За звичайних умов туди приїжджає велика кількість людей з передмістя, далі пересідають на громадський транспорт. Така маятникова міграція відбувається щоденно. Тому там окремі смуги вкрай потрібні, — каже Орест Олеськів.

Щодо Стрийської, то на місце виїжджала комісія, зробили заміри. І виявили, що проектант допустив помилку, там можна зробити 4 смуги руху. Тож коли буде прийнято рішення про відновлення смуги ГТ, там створять загалом не 3, а 4 смуги в один бік. Тобто для тих автомобілістів, які їдуть прямо, буде 2 смуги. До речі, відповідно до чинних ДБН, на вулицях, де є 3 і більше смуг руху в одному напрямку, окрема смуга громадського транспорту обов’язкова. Там, де лише 2 смуги, — на розсуд органів місцевого самоврядування».

«Коли у нас з’явиться більше одиниць транспорту (ми сьогодні маємо в тендері 100 автобусів) і запустим нормальну роботу перевізників (у тому числі й по області), тому можна буде щось корегувати. Сьогодні люди з області їдуть на роботу до Львова легковим транспортом. Це створює шалене навантаження», — сказав мер Львова Андрій Садовий.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР