Сійярто викликав українського посла через зняття угорського турула на замку в Мукачеві

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в п’ятницю викликав тимчасового повіреного у справах України у зв’язку з рішенням Мукачівської міської ради напередодні провести демонтаж з бастіону “Паланку” орла-турула і замінити його на тризуб. Як повідомляє “Європейська правда”, про це сам Сійярто розповів InfoRadio.

Сійярто заявив, що вважає знесення статуї в Мукачеві “непотрібною провокацією”, запросив українського посла в МЗС, а також звернувся до глави Закарпатської обласної державної адміністрації Віктора Микити, якого назвав “просто прекрасною людиною”.

“Я впевнений, що він не усвідомлював цього, його здоровий глузд, його справедливий підхід повністю контрастує з тим, що зараз зроблено на рівні провокації”, – сказав глава угорського МЗС.

Він додав, що не має значення, хто влаштував “провокацію” зі зняттям турула, оскільки завдання Угорщини зараз – “стати на захист угорців Закарпаття”.

Нагадаємо, у замку «Паланок» у Мукачеві замість статуї турула, містичного птаха, який є угорським національним символом, встановлять тризуб. Відповідне рішення у четвер, 13 жовтня, прийняв виконавчий комітет Мукачівської міської ради.

Угорський турул на замку «Паланок» у Мукачево замінять гербом України

Рішення викликало обурення угорського міністра з питань національної політики Арпада Потапі, який назвав його “глибоко шокуючим і обурливим”. За його словами, збереження історичної спадщини – це вимога ЄС у частині забезпечення прав меншин.

Як відомо, в першій половині XX століття турул використовувався як символ прихильниками правоконсервативних сил в Угорщині. Саме турул є важливим національним символом, особливо популярним серед прихильників ідеї так званої “Великої Угорщини”, що прагнуть повернення угорських кордонів, дійсних до укладання Тріанонського договору.