Швейцарський виробник поїздів Stadler може піти з Білорусі в Україну

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

АТ “Укрзалізниця” і Stadler CIS AG підписали меморандум про співпрацю і локалізацію в Україні виробництва швейцарських поїздів. Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Згідно з меморандумом, сторони мають намір розвивати пасажирські залізничні перевезення в Україні та працювати над залученням фінансування. Крім цього, якщо Stadler CIS AG переможе в одному з тендерів і отримає замовлення на поставку рухомого складу для УЗ, компанія планує розглянути можливість локалізації виробництва в Україні.

“Ми зацікавлені у співпраці зі світовими виробниками залізничного рухомого складу, які себе зарекомендували в роботі на інших залізницях світу, в тому числі на широкій колії. Одним з таких потенційних партнерів є Stadler, який постачав рухомий склад для білоруської залізниці. Але наша головна умова такого партнерства є незмінною – локалізація виробництва на території України. Адже це залучення додаткових коштів в економіку і розвиток важкої промисловості нашої країни , – зазначив в.о. глави УЗ Іван Юрик.

За його словами, потяги виробництва Stadler можуть бути задіяні в приміських і регіональних пасажирських перевезеннях, а також в проектах City Express.

Stadler Rail AG – великий швейцарський виробник рухомого складу. Компанія виробляє трамваї, потяги метро, приміські та швидкісні поїзди, залізничні та маневрові локомотиви, а також пасажирські вагони. Компанія виробляє транспорт більш ніж на 20 заводах. Штат компанії – понад 12 000 чоловік.

Як зазначає швейцарське радіо SRF, білоруська влада в попередні роки використовували підприємство як “дійну корову” для вирішення проблем БелЖД.

Білоруське видання “Білоруси і ринок” запевняє, що куди більшу загрозу для підприємства зараз представляють економічні санкції, що вводяться проти Білорусі, – вони можуть повністю паралізувати виробництво. У цій ситуації все виглядає так, що керівництво концерну Stadler вирішило створити виробничу площадку в Україні, щоб перенести туди потужності заводу в Білорусі, де ризики для ведення бізнесу стали занадто високі.

Share.