Понеділок, 22 Липня

Шуфрич та Суркіс покинули склад Національного олімпійського комітету

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Григорій Суркіс та Нестор Шуфрич написали заяви про вихід зі складу Національного олімпійського комітету. Про це в ефірі телеканалу “Київ” повідомив новий очільник НОК і міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. Також інформацію вже підтвердила пресслужба НОК на офіційному сайті комітету.

Суркіс і Шуфрич увійшли до складу нової команди НОК, який 17 листопада очолив Гутцайт. На виборах міністр переміг Жана Беленюка.

До цього про рішення покинути НОК заявив ексфутболіст і тренер Андрій Шевченко, що, за словами Гутцайта, “не стало для нього сюрпризом”.

Про призупинення повноважень також повідомив президент Української асоціації футболу Андрій Павелко.

Гутцайт пояснив, що Шуфрич і Суркіс, який був віцепрезидентом НОК за попереднього президента Сергія Бубки, потрапили до складу як делегати від федерацій та люди, “які розвивають спорт в Україні”.

“НОК є громадською організацією, до якої за квотами входять 170 осіб, – сказав Гутцайт. – Це видатні атлети, олімпійці, представники федерацій, обласних відділень НОК, громадяни, які розвивають спорт. І, згідно з олімпійською хартією та статуту, більшість членів НОК – представники федерації: по двоє від кожної.

Федерація стрільби з луку – незалежна федерація, яка делегувала від себе Нестора Шуфрича та призерку Олімпійських ігор Олену Садовничу до НОК за обов’язковою квотою від федерацій. А пан Суркіс був обраний до складу НОК, згідно з його заявою, від квоти “громадяни, що розвивають спорт в Україні”. І за його обрання проголосували 99 зі 114 членів. Тобто вибори проходили демократично, і ми живемо в демократичній державі, за що воюємо”.

Утім, як повідомив Гутцайт, Шуфрич і Суркіс написали заяви про вихід зі складу НОК. “Ми припиняємо членства у НОК і пана Шуфрича, і пана Суркіса, – заявив президент комітету. – Сподіваюся, це питання буде зняте”.

Щодо Шевченка, Гутцайт планує зустрітися з ним та обговорити подальшу співпрацю, зважаючи на вихід Суркіса та Шуфрича з НОК.

“А що стосується Андрія Шевченка – ми спілкувалися з ним, – додав Гутцайт. – Він сказав мені те, про що написав. Але вже потім я його набрав, коли він опублікував свої думки щодо виходу. Я йому сказав, що вже написані листи про вихід з НОК паном Суркісом та Шуфричем. Домовилися з ним про зустріч на наступному тижні щодо того, як нам далі працювати”.

Заміну для Суркіса та Шуфрича НОК наразі не планує. “Непотрібно нікого шукати, – пояснив Гутцайт. – Вони не на керівних посадах, просто у членах НОК. Це 170 членів. Виконком, який керує Олімпійським комітетом, та президент – це 21 особа. Суркіс і Шуфрич не входять до виконкому, а просто члени Олімпійського комітету. Вони написали листи, і ми просто виводимо їх зі списку членів НОК”.