Субота, 26 Листопада

Щонайменше 150 працівників “Азовсталі” загинули, тисячі – зникли безвісти

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До недавнього часу завод “Азовсталь” був великим гравцем на світовій арені, виготовляючи 4 мільйони тонн сталі щорічно. Тепер це місце битви, оборони, але і загибелі одночасно.

Про те, що відбувалось і досі відбувається на заводі розповів Юрій Риженков, генеральний директор холдингу Метінвест, якому й належить завод в Маріуполі, пише 24 Канал.

За словами Риженкова, щонайменше 150 співробітників заводу “Азовсталь” були вбиті, а ще тисячі залишаються зниклими безвісти.

Ми знаємо, що з 11 тисяч співробітників “Азовсталі” тільки близько 4 500 осіб виїхали з Маріуполя і вийшли з нами на зв’язок, щоб ми знали їх місцеперебування, – додав він.

Риженков зазначив, що впродовж останніх двох місяців вся компанія холдингу Метінвест намагалася зробити все можливе, щоб доставити людей в безпечне місце. Але зараз, за його словами, російські окупанти не дозволяють привозити в місто їжу, воду та централізовано вивозити цивільне населення з Маріуполя.

Гендиректор Метінвест сказав, що не думає, що завод “Азовсталь” потрібен Путіну.

Я думаю, що справа у символіці того, що вони хотіли підкорити Маріуполь. Вони ніколи не очікували, що Маріуполь буде чинити опір, – сказав Риженков.

Директор з персоналу заводу Іван Голтвенко зазначив, що сподівався ще довго працювати на “Азовсталі” і багато вкласти як у завод, так і у саме місто.

“Бачити, як руйнується ваше місто – жахливо, ви можете порівняти його з родичем, який помирає на ваших руках. І бачити, як він або вона поступово вмирає, відмовляє орган за органом, і ви нічого не можете зробити”, – так Голтвенко описав Маріуполь.