Вівторок, 7 Лютого

Сестри Музичук не підтримали лист з вимогами виключення росіян та білорусів з ФІДЕ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Як повідомили у Львівській обласній шаховій федерації сестер Музичук позбавлять членства в ЛОШФ і вони ймовірно не зможуть представляти Україну на шахових змаганнях, пише Галінфо.

Сьогодні, Львівська обласна шахова федерація, надіслала відкритого листа Президенту Федерації шахів України Капустіну Віктору Володимировичу, з проханням повторно ініціювати виключення російської шахової федерації та білоруської шахової федерації з ФІДЕ.

“Після жахливих речей, які Світ побачив в Бучі, Гостомелі, Ірпіні, що стали наслідком  військової агресії росії, вчинення військових злочинів та злочинів проти людяності, геноциду українського народу, порушень усіх норм міжнародного права та принципів гуманізму, ми, ті, що нижче підписалися, просимо Вас повторно звернутися у відповідні установи з низкою вимог щодо:

  • Негайного розгляду питання про виключення російської шахової федерації та білоруської шахової федерації з ФІДЕ.
  • Повної заборони на участь усіх без винятку російських та білоруських шахістів у всіх турнірах, що проводяться за підтримки та організації ФІДЕ.
  • Заборони усім російським і білоруським тренерам, арбітрам, офіційним особам брати участь у будь-яких змаганнях, що проводяться під егідою ФІДЕ, і негайно звільнити громадян цих країн з будь-яких посад у Раді та комісіях ФІДЕ.
  • Негайної та беззастережної відставки А. Дворковича з посади президента ФІДЕ, як пособника та давнього поплічника кривавого диктатора путіна.

Ми вважаємо рішення ФІДЕ про те, що на всіх міжнародних шахових змаганнях з рейтингом ФІДЕ не повинні вивішуватися національні прапори росії та білорусі або звучати гімни і те, що офіційні шахові змагання та заходи ФІДЕ в росії та білорусі не проводитимуться, а також, що федерація розриває спонсорські угоди з державними компаніями росії та білорусі, смішними напівмірами, які не лише не захистять ФІДЕ від репутаційних, фінансових та будь-яких інших можливих ризиків, а й навпаки –  матимуть зворотній результат”, – зокрема зазначено у відкритому листі ЛОШФ.

Лист підписали зокрема Президент ЛОШФ Тарас Керницький, гросмейстер Андріян Михальчишин, виконавчий директор ЛОШФ Ярослав Мандрук, віцепрезидент Назар Фірман, та ін.

Президія ЛОШФ закликала міжнародних гросмейстерів та тренерів Львівщини долучитися до підписання відкритого листа.

В поширеному повідомленні зазначили, що члени Президії, відомі гросмейстерки Музичук Анна та Музичук Марія не підписали та не підтримали цього листа.

У зв’язку з цим та згідно з рішенням Президії  від 4 квітня 2022 року ЛОШФ припиняє співпрацю з шахістками та розпочинає процедуру їх виключення з Президії та членства у федерації.