Понеділок, 11 Грудня

Селища Славське та Рудне планують перейменувати

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині селищам міського типу Славське та Рудне планують повернути автентичні назви Славсько та Рудно. Про це повідомляє Львівська обласна рада, пише Твоє Місто.

У середу, 17 серпня, під час засідання комісії з питань розвитку місцевого самоврядування Львівської облради підтримали ініціативу Славської селищної ради щодо перейменування смт Славське на смт Славсько та ініціативу мешканців смт Рудне про перейменування селища в смт Рудно.

За словами директора Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Ігоря Соляра, підтримуючи перейменування на Славсько, громада селища відмовляється від штучно нав’язаної форми Славське, прикріпленої за радянської влади, і повертає автентичну історично поширену в Галичині.

«Щодо назви Рудно, то саме в такому графічному оформленні її фіксують Йосифінська (1785 – 1788 рр.) і Францисканська (1819 – 1820 рр.) метрики. Вважаючи відновлення історичної назви Рудно справедливим рішенням, спростовуємо аргументи про те, що начебто форми з кінцевим -о зросійщені чи рідковживані в українській мові», – сказав він.

Відповідно до законодавства тепер рішення про перейменування на сесії має підтримати Львівська обласна рада та Верховна Рада України.