​СБУ викрила у Львові хакерів, які зламали майже 30 млн акаунтів українців і жителів ЄС та продали їх Росії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Служба безпеки України викрила у Львові хакерське угруповання, яке працювало на Росію.

Про це повідомили в пресслужбі СБУ.

Хакери “проникали” до чужих акаунтів через шкідливе програмне забезпечення. Таким чином їм вдалося зламати майже 30 млн акаунтів українців та громадян ЄС і отримати доступ до їхніх персональних даних.

Конфіденційну інформацію зловмисники продавали через даркнет, а гроші отримували на заборонені в Україні електронні платіжні системи ЮMoney, Qiwi та WebMoney. На оборудці встигли заробити майже 14 млн грн.

В СБУ кажуть: “оптовими клієнтами” хакерів були прокремлівські пропагандисти.

“Саме вони використовували одержані установчі дані українських та іноземних громадян для поширення фейкових “новин” з фронту та створення панічних настроїв. Метою таких маніпуляцій була масштабна дестабілізація в країнах. Також встановлено, що зламані акаунти використовували нібито від імені пересічних людей для поширення дезінформації щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та ЄС”, – розповіли в спецслужбі.

Під час обшуків у помешканнях зловмисників правоохоронці виявили жорсткі магнітні диски з персональними даними громадян, а також комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сім-карти та флеш-накопичувачі з доказами незаконної діяльності.Організатору угруповання повідомили про підозру в несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах чи на носіях такої інформації.

Також тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності всіх винних осіб.