СБУ розсекретила архівні документи про будівництво ЧАЕС та Чорнобильську катастрофу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Галузевий державний архів Служби безпеки України та Український інститут національної пам’яті презентували другу книгу збірника “Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії”.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

У книзі опубліковані документи, які охоплюють період від початку 1970-х і до листопада 1986 року, тобто до введення в експлуатацію об’єкту “Укриття” (“Саркофаг”) після катастрофи.

Видання містить архівних 229 документів, з яких більшість  опубліковано вперше. Архівні дані свідчать, що аварії на ЧАЕС траплялися і до квітня 1986 року, однак вони були приховані.

Презентація книги символічно відбулася у Чорнобильській зоні відчуження.

Презентація другої книги документів "Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії" біля ЧАЕС.

Gepostet von Український інститут національної пам'яті am Freitag, 19. Juni 2020

“Серед документів, що увійшли до нової книги, є повідомлення про аварії, що сталися до 1986-го, транскрипт телефонних переговорів на ЧАЕС у ніч 26 квітня, примірник першого повідомлення про аварію, інформація про початок розслідування та будівництво “Саркофагу””,- розповів Директор Галузевого державного архіву СБУ й один із упорядників видання Андрій Когут.

Фото: Український інститут національної пам’яті

“За цими матеріалами можна краще зрозуміти трагедію: передумови катастрофи, рапорти і матеріали, які свідчать про “маленькі” аварії, що ставались на ЧАЕС раніше і були приховані.”, – додав Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Зазначимо, що видання є продовженням серії документальних книг. Перша книга містить 210 документів, її опубліковано навесні 2019 року.

Першу книгу можна завантажити за посиланням.

Прочитати друге видання ось тут.