Понеділок, 22 Липня

СБУ продовжує розслідування щодо мовознавиці Ірини Фаріон

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Служба безпеки України продовжує розслідування щодо мовознавиці Ірини Фаріон, яка опублікувала повідомлення нібито від проукраїнського студента з окупованого Криму, не закривши його персональні дані. Про це СБУ повідомила у відповідь на запит hromadske.

В СБУ зазначили, що проводять досудове розслідування у кримінальному провадженні, де, зокрема, досліджуються обставини можливого вчинення Фаріон порушення таємниці листування та недоторканості приватного життя (ч. 2 ст. 163 та ч. 1 ст. 182 Кримінального кодексу України).

Правоохоронці повідомили, що у цьому провадженні також досліджується можливе вчинення Фаріон порушення рівноправності громадян (ст. 161 ККУ), а також — образа честі та гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю (ст. 453-1 ККУ).

Наразі досудове розслідування триває. У кримінальному провадженні вживаються необхідні заходи для забезпечення повного та неупередженого розслідування, зазначили в СБУ.

У листопаді 2023 року Служба безпеки України порушила кримінальну справу проти мовознавиці Ірини Фаріон. Правоохоронці зазначали, що проводять експертизи її скандальних висловлювань та публікацій, а також епізоду з оприлюдненням листа нібито від студента з окупованого Криму.

Так, в інтерв’ю Яніні Соколовій Ірина Фаріон заявила, що не може назвати українцями російськомовних українських військових, зокрема бійців бригади «Азов». Це викликало обурення серед українських військовослужбовців та у суспільстві загалом.

Крім того, у своїх соцмережах мовознавиця опублікувала скриншот листа від хлопця, який представився проукраїнським студентом з окупованого Криму. При цьому у скриншоті були відкриті його ім’я, прізвище та інші персональні дані. Окупанти згодом завили, що знайшли цього хлопця та записали з ним відео, як він «визнає свою провину» за лист Фаріон.

Зрештою, на тлі скандалів Ірину Фаріон звільнили з посади професорки Львівської політехніки. Міністр освіти і науки Оксен Лісовий заявив тоді, що «людям, які не поділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти». А втім, у червні Фаріон офіційно поновили на посаді.