Неділя, 25 Вересня

Саакашвілі прорвався через кордон і попрямував до Львова

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Екс-очільник Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі, котрий за подомогою активістів перетнув український кордон, разом із нардепом Юлією Тимошенко їде до Львова.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Саакашвілі змінив плани відвідати ПП “Краковець” і разом із Юлією Тимошенко і Давидом Сакварелідзе їде до Львова. Про це він сам заявив перед посадкою в автобус та оголосив збори на площі Ринок у Львові.

В даний час Саакашвілі сів в автомобіль, який в супроводі ще кількох машин відразу ж рушив по трасі вглиб країни.

Разом з тим, багато тих, хто супроводжував Саакашвілі в Польщі і чекали біля пункту пропуску з українського боку кордону, в тому числі лідер парламентської фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко та лідер руху “Справедливість” Валентин Наливайченко, в кортежі не пішли, і лише в даний час сідають в двоярусний пасажирський автобус.

Більшість же активістів, які зібралися біля пункту пропуску, поки що залишаються на місці.

Також прикордонники готують матеріали для прокуратури на 4 епізоди.

Державна прикордонна служба має намір звернутися до прокуратури у зв’язку з незаконним перетином кордону Міхеїлом Саакашвілі та групою осіб, які рухались разом із ним через польсько-український кордон.

Про це “Українській правді” повідомив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

“Тут є ціла низка порушень. Наразі наша задача задокументувати сі ці порушення по гарячих слідах і передати їх в прокуратуру”, – заявив він.

За словами Слободяна, йдеться про щонайменше чотири епізоди.

“Це незаконний прорив на режимний об’єкт, порушення міжнародних угод з польською стороною, незаконний перетин державного кордону, а також це нанесення тілесних ушкоджень співробітникам прикордонної служби”, – зазначив Слободян.

Повалений прикордонник. Фото: Oleg Manchura

На уточнююче питання, коли саме матеріали будуть передані в прокуратуру, він зазначив, що “на це піде деякий час”.

На уточнююче питання, чи ці матеріали стосуватимуться лише Саакашвілі, чи всіх, хто перетинав кордон, в тому числі депутатів, Слободян сказав: “Це стосуватиметься всіх, хто перетнув кордон, в тому числі депутатів, і Саакашвілі”.

Слободян також вважає, що ця ситуація може негативно вплинути на безвіз для українців і це питання може підніматися в Європарламенті.

“Це логічно, бо безлад на кордоні з ЄС не є позитивом для іміджу України. Наші “друзі” (у лапках) скористаються цим, що б підняти питання про призупинення безвізу”, – вважає він.

Як відомо, разом із Саакашвілі, кордон перетинали депутат від Батьківщини Сергій Власенко і Юрій Дерев’янко.

Share.