Понеділок, 25 Вересня

Румунська компанія інвестує мільярди гривень у видобуток газу на Львівщині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українська національна компанія «Нафтогаз» і румунська Expert Petroleum підписали угоду щодо видобуток газу на Львівщині для збільшення видобутку вуглеводнів на родовищах АТ «Укргазвидобування». Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Партнер у перші 5 років зобов’язався інвестувати близько 1 млрд грн (перерахунок $30 млн за прогнозним курсом) в інтенсифікацію, буріння свердловин і розвиток інфраструктури, а також потенційно інвестувати в майбутньому.

За розрахунками компанії, інтенсифікація робіт, збільшення податків та інших бюджетних відрахувань партнерства дозволить акумулювати понад 4 млрд грн до ВВП України та Львівської області. Про які саме родовища на Львівщині йдеться не повідомляють.

Дана угода залучить нові світові технології та європейські стандарти управління «старими» та «малими» родовищами. Завдяки цьому у «Нафтогазі» планують отримати додатково принаймні 300 млн куб. м газу на 13-ти малих родовищах у Львівській області. Для порівняння, у 2019 році в Україні загалом було видобуто 20,7 млрд куб. м газу.

«Партнерство між Нафтогазом і Expert Petroleum дозволить отримати додатково принаймні 300 млн куб. м газу на 13-ти малих родовищах у Західній Україні впродовж 5-ти років», – кажуть у компанії.

Контракт між Expert Petroleum та «Укргазвидобуванням» уклали на 15 років з можливістю подовження ще на 10 років.

Expert Petroleum – це компанія із французькими власниками, яка входить до холдингової групи GMS, великої інвестиційної групи з активами по всьому світу. Наразі підприємство ефективно управляє видобутком на 25 виснажених родовищах, оперує 1200 свердловин, та щоденно видобуває 8,5 тис. барелів нафтового еквіваленту на день. Має штат близько 1000 працівників.

Як пишуть Наші Гроші, АТ «Укргазвидобування» 17 квітня уклало з ТОВ «Експерт Петролеум Україна», що є дочірною компанією Expert Petroleum, договір зі збільшення видобутку на 7,43 млрд грн. Засновником у державному реєстрі вказана компанія Expert Petroleum SPV SARL із Люксембурґу, а кінцевими бенефіціарами – компанії Expert Petroleum Founders SARL, GMS Specialized Services із Бахрейну, GMS Holdings із Кайманових островів і Гіаф Мунір Реда Сухтян (Ghiath Muneer Reda Sukhtian) з Йорданії.

Директором є Вікторія Костянтинівна Сергеєва. Особа з такими ПІБ у 2015 р. на круглому столі в енергокомітеті ВРУ представляла ТОВ «РВE Деа Україна» Михайла Фрідмана.