Розвідка США фіксує відведення або відступ частини військ росії від Києва

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Після того, як у вівторок росія оголосила про рішення “різко скоротити бойові дії” на київському та чернігівському напрямках, США вже спостерігають відведення військ рф.

Про це повідомляє CNN з посиланням на двох американських високопосадовців.

За словами джерел CNN, росія починає відводити деякі сили, зокрема російські батальйонні тактичні групи (БТГ), які залишають прилеглі території навколо української столиці.

Російські війська тепер відступають і у деяких районах на півночі України, ймовірно, щоб зосередити сили на півдні та сході.

Розвідка США не виключає, що такий відступ може супроводжуватися бомбардуваннями з повітря та артилерійськими атаками на Київ.

Водночас, співрозмовники CNN застерігають, що Росія завжди може змінити відступ спробою чергового наступу, звичайно, якщо матиме на це сили – за час війни завдяки ЗСУ російська армія втратила більше 17 тисяч військових, сотні танків, більш як 100 літаків та тисячі одиниць іншої техніки.

“На думку США, це не короткострокові маневри для перегрупування, а довгостроковий крок, оскільки росія наступ на українські території з півночі провалився”.

Один зі співрозмовник видання сказав, що США наразі стурбовані тим, аби точно зберегти одностайність з ЄС щодо санкційного тиску на Росію. У Вашингтоні побоюються, що деякі з країн Заходу можуть тиснути на Україну, щоб Київ погодився на мирну угоду (можливо, не таку вже й прийнятну для України).

Нагадаємо, у Білорусі помітили рух колон російської військової техніки з боку українського кордону в тилові частини, це може означати, що росіяни відступають.