Понеділок, 11 Грудня

російський фейк. Клітини захисників «Азовсталі» у львівській клініці для репродукції людини

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За час від початку повномасштабного вторгнення росіяни публікують фейкові тематики однієї з надпотужних груп – це просування ідеї «побутового» націоналізму у житті пересічних українців. Тепер ось черговий фейк, що у власний спосіб просуває цей наратив. Про це ідеться в матеріалі GWARA Media.

В мережі поширили інформацію про те, що у Львівській клініці репродукції людини є можливість обрати собі за донора одного з захисників «Азовсталі» аби «відродити» націю. Зокрема, поширюється скриншот з нібито рекламою клініки, що надає подібні послуги.

Важливо відзначити, що географія цього фейку вийшла далеко за кордони російського інфополя, і він активно зустрічається і в англомовному твіттері, що правда людей які довіряють цій інформації не так багато.

Для того, щоб перевірити цю новину, насамперед потрібно знайти сторінку клініки у соціальних мережах. Проте, важливо відзначити, що справжня сторінка клініки має іншу назву, а саме «Клініка Альтернатива». Тим часом як у фейкове оголошення «опубліковане» від користувача – «Клініка репродукції людини «Альтернатива».

Зокрема, на сторінці не вдалося знайти подібного оголошення.

Щобільше, довелось перевірити рекламу клініки у бібліотеці фейсбуку і виявилось, що Клініка не розміщувала жодної реклами за допомогою цієї соціальної мережі.

До того ж звернулись до клініки з проханням прокоментувати оголошення про «відродження нації».

З’ясувалось, що клініка Альтернатива не тільки не публікувала, але й не проводила жодної подібної кампанії.

Ба більше, у коментарі клініка вказала, що їхній сайт намагались зламати в той самий час, коли мережею ширилася ця фейкова реклама. Як припускають представники клініки, ймовірно це хотіли зробити для того, щоб розмістити фейкове оголошення ще й на офіційній сторінці медичного закладу.

Висновок

Подібні фейки, вкотре підтверджує, що антиукраїнська пропаганда є не лише «забаганкою» окремих осіб, а є цілісною кампанією націленою дискредитувати Україну та її народ у світі.

Поширення подібних «новин» мають на меті «довести» присутність нацистської ідеології у всіх сферах життя пересічних українців, та при аналізі такі «новини» виявляються лише черговою дезінформацією.