П’ятниця, 19 Липня

Ріші Сунак стане новим прем’єр-міністром Великої Британії: опонентка зняла кандидатуру

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Пенні Мордонт відмовилася від участі у виборах лідера Консервативної партії і таким чином Ріші Сунак залишився єдиним кандидатом. Про це повідомляє “Європейська правда”.

Мордонт написала у Twitter, що “зрозуміло, що колеги відчувають, що сьогодні нам потрібна визначеність”.

“Вони прийняли це рішення з добрими намірами на благо країни…В результаті, ми обрали нашого наступного прем’єр-міністра. Це рішення є історичним і ще раз демонструє різноманітність і талановитість нашої партії””, – йдеться у повідомленні.

Таким чином Ріші Сунак автоматично стане новим прем’єр-міністром.

Голова Комітету 1922 сер Грем Бреді підтвердив, що новий лідер Торі виступить перед парламентарями о 14:30 за британським часом (16:30 за Києвом).

“Можу підтвердити, що ми отримали одну кандидатуру, яка відповідає критеріям. Відповідно, Ріші Сунака обрано лідером Консервативної партії””, – сказав Бреді.

Сунак був єдиним кандидатом, якому вдалося зібрати 100 голосів, необхідні для участі у виборах нового лідера консерваторів.

24 жовтня Ріші Сунак схвально відгукнувся про зусилля Джонсона, які той доклав для виходу Великої Британії з Європейського Союзу, а також за розгортання кампанії з вакцинації населення проти COVID-19 і в боротьбі проти варварства путіна.

“Борис Джонсон забезпечив Brexit і велике впровадження вакцини. Він провів нашу країну через одні з найскладніших викликів, з якими ми ніколи не стикалися, а потім взявся проти путіна та його варварської війни в Україні. За це ми завжди будемо йому вдячні. Хоча він вирішив більше не балотуватися на посаду прем’єр-міністра, я щиро сподіваюся, що він продовжуватиме робити внесок у суспільне життя вдома та за кордоном”.

«Президенте Зеленський, відважні громадяни України, не сумнівайтеся в тому, що незалежно від того, що станеться тут у наступні тижні, Сполучене Королівство далі буде вашим найміцнішим союзником», – проголошував Сунак в інтерв’ю великотиражній газеті The Sun у липні, пише «Голос Америки».

Тоді він обіцяв, що його першим закордонним візитом у ролі прем’єр-міністра була б поїздка до Києва для вияву повної підтримки українцям.

«Якщо я стану прем’єр-міністром, я подвою наші зусилля і зміцню ту політику повної підтримки України, яку так вміло очолював Борис [Джонсон]», – підтвердив Сунак у дописі в Твіттері 18 липня.

Колишній прем’єр Великої Британії Борис Джонсон у неділю оголосив про відмову брати участь у нових виборах лідера Консервативної партії.

Нагадаємо, прем’єрка Британії Ліз Трасс минулого тижня оголосила про відставку після шести тижнів перебування на посаді.