Реконструкція площі Двірцевої розпочнеться 1 березня: Візуалізація та схема

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Цього року з 1 березня розпочнуться масштабні роботи з реконструкції пл. Двірцевої (біля Залізничного вокзалу). Замовником робіт є ЛКП «Львівавтодор», а виконавцем робіт, відповідно до тендеру, ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл».

Проектом реконструкції площі передбачено збільшення інфраструктури громадського транспорту, збільшення кількості зупинок, облаштування громадського простору, облаштування сучасного фонтану, підземного паркінгу тощо. Роботи триватимуть 2 роки. Вартість робіт становитиме 165,5 млн грн.

Проект реконструкції площі розробило ЛКП «Просторового розвитку». За словами Олега Шміда, робота над проектом тривала рік.

«Головна ціль проекту реконструкції пл. Двірцевої — це впорядкування території та впорядкування і ліквідація транспортного хаосу. Передбачено, що площа буде складатися з двох частин: перша частина належатиме громадському транспорту, друга частина — це підземний паркінг і територія для приватного транспорту. Перед входом до вокзалу буде більше простору для пішоходів, однак трамвайна колія буде перенесена ближче до вокзалу. Також буде облаштовано новий фонтан калюжного типу. Отож площа має стати зручною і комфортною для всіх категорій користувачів», — розповів Олег Шмід, директор ЛКП «Інститут просторового розвитку».

Проектом реконструкції площі Дверцевої передбачено:

• збільшення інфраструктури громадського транспорту;

• збільшення кількості зупинок;

• вмонтування павільйонів з сидіннями та накриттям на зупинках громадського транспорту;

• в майбутньому збільшити кількість трамвайних маршрутів до вокзалу;

• розділити смуги для таксистів, приватного транспорту; громадського транспорту, трамваїв;

• створити пішохідну зону, яка йтиме вздовж вул. Чернівецької до вокзалу, далі до площі і має перетнути широку автомобільну смугу;

• рух громадського транспорту буде об’єднаний у правій смузі, громадський транспорт зможе курсувати не залежно від приватного;

• збільшення озеленення;

• збільшення площі скверу;

• створення велопарковки;

• облаштування підземного паркінгу;

• встановлення сучасного фонтану з формуванням громадського простору ближче до фасаду вокзалу;

І етап робіт

І етап робіт почнеться з лівою частини площі і до центральної частини. Відповідно, під час цих робіт, буде закрито для проїзду дорожню частину, і буде один невеликий проїзд. У цій лівій частині розпочинається колектор, тому проведуть його заміну. Цей етап робіт розпочнуть з 1 березня 2019 року

ІІ етап робіт

ІІ етап робіт — закриття автостанції до трамвайної колії. Тут роботи підрядник планує проводити два-три місяці. Після цього приступить до ІІІ етапу — це закриття колії. Трамваї перестануть курсувати до вокзалу, а будуть розвертатися біля депо на вулиці Городоцькій.

Водіям приватного транспорту вже з 1 березня не можна буде заїздити на вокзал. До вокзалу можна буде під’їхати лише громадським транспортом — автобуси курсуватимуть максимально довго, допоки це дозволятимуть роботи, для них буде залишена окрема смуга. Також зможуть під’їздити до вокзалу і таксі. Автобуси міжнародного і міжміського сполучення з часом будуть переведені на Приміський вокзал.

“Отож, з 1 березня буде закрито першу частину площі, з 1 квітня — автостанцію і, приблизно, з 15 травня, трамваї перестануть курсувати до вокзалу, а будуть розвертатися на вул. Городоцькій, біля депо”, — розповів Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

За словами Олега Партики, в.о. начальника управління транспорту, під час перших етапів реконструкції пл. Двірцевої міський транспорт, який курсує до вокзалу, буде курсувати за звичайною схемою. Також є попередні домовленості із залізницею щодо курсування поїздів.

«Попередньо є домовленість із залізницею щодо курсування поїздів далекого приміського сполучення. Більша частина поїздів буде зупинятися на станції «Підзамче».

На сьогодні до станції «Підзамче» курсують великі автобуси на маршруті № 5а. Плануємо підсилити цей напрямок ще іншим автобусним маршрутом, при потребі, та продовжимо час їхньої роботи”, — повідомив в.о. начальника управління транспорту Олег Партика.

І вже у 2020 році реконструюватимуть ліву частину площі. За словами Андрія Білого, на місці скверу та автостоянки облаштують великий громадський простір з хідниками, лавками і деревами, а під ним збудують підземний паркінг.

“Площа майбутнього громадського простору буде значно більшою, ніж площа того скверу, який є зараз. Під ним буде підземний паркінг, а навколо – розворотне кільце для автомобілів”, – додав Андрій Білий.

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Окремий заїзд для таксі ближче до вокзалу. «У всіх цивілізованих країнах місця для посадки і висадки є відокремлені», – прокоментував головний архітектор Львова.

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Відповідно до проекту, фонтан на Двірцевій площі буде перенесено, а сам він матиме вигляд струмочку. Він проектувався з урахуванням європейського досвіду та проблем фонтану на площі Митній.

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Трамвайні зупинки. Їх перенесуть ближче до фасаду будівлі, аби люди з валізами могли легше і швидше добиралися до входу на вокзал.

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої

Розширене трамвайне кільце. Воно буде збільшене та у формі еліпсоїда. Окрім того, на території поблизу збільшать кількість місць для зупинок та відстою трамваїв.

Платформи для автобусів. Їх згрупують із трамвайними зупинками. Для заїзду автобусів передбачать спеціальні «паси». Окрім того, кількість приміського транспорту на автостанції біля вокзалу планують зменшити.

Візуалізація реконструкції пл. Двірцевої