Субота, 18 Вересня

Qatar Airways може розпочати польоти зі Львова влітку 2019

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Всесвітньо відомий авіаперевізник Qatar Airways може розпочати літати зі Львова вже влітку цього року. Про це в інтерв’ю виданню «У відпустку» повідомила гендиректорка міжнародного аеропорту «Львів» Тетяна Романовська, передає Zaxid.net.

Нагадаємо, що Qatar Airways літає з України з серпня 2017 року. Зокрема, здійснює рейси із Києва. Зараз керівництво львівського аеропорту веде переговори із авіакомпанією щодо запуску рейсів також зі Львова.

«У січні ми чекаємо, що Qatar Airways приїде до нас провести операційний аудит. Неофіційне рішення про старт польотів є. Але остаточне буде прийнято після аудиту. Сподіваюсь, що Qatar Airways почне польоти зі Львова вже влітку цього року», — розповіла Романовська.

Також вона повідомила, що зараз тривають переговори із нідерландською авіакомпанією KLM щодо відкриття рейсу Львів-Амстердам.

«Проблема у KLM, як і у багатьох інших європейських аеропортів, зараз в тому, що через активне зростання пасажиропотоку їм не вистачає слотів в аеропорту Амстердама. Та я думаю, що з KLM щось вийде», — зазначила Романовська.

Тетяна Романовська говорить, що пріоритетом для львівського аеропорту на 2019 рік є запуск нових рейсів до Португалії і Іспанії. Зокрема, у Лісабон, Порту, Аліканте, Мадрид, Барселону, а також Валенсію. Наразі з цього приводу тривають перемовини із Wizz Air, Ryanair, SkyUp, МАУ та іспанською компанією об’єднаних аеропортів АЕNA. Втім, наразі жодна із авіакомпаній не погодилась на запуск нових маршрутів.

Продовжують тривати також перемовини щодо запуску далекомагістральних рейсів зі Львова до США. Український авіаперевізник МАУ поки що зволікає із їх відкриттям.

«Спілкуємося з цього приводу із авіакомпаніями American Airlines, United, Delta, а також з аеропортами Чикаго та Нью-Йорку. Паралельно продовжую переговори із МАУ. Можливо, до березня вони переглянуть свою позицію», — каже директорка аеропорту.

А от внутрішні рейси по Україні наразі не мають таких перспектив, як закордонні. Романовська переконує, що ці авіаперевезення дуже дорогі, а тому авіакомпанії не поспішають запускати внутрішні рейси. Зокрема, через те, що на них нараховується 20% ПДВ на паливо, на аеропортові, і на аеронавігаційні послуги.

«У мене великі надії залишаються на Wizz Air. Вони не дуже хочуть починати виконувати такі рейси, але готові їх розглядати. Запропонувала їм, щоб вони свої маршрути, наприклад, Харків-Львів і Одеса-Львів підлаштували під свої міжнародні з нашого аеропорту», — каже вона.

Також про відкриття внутрішніх українських рейсів аеропорт веде переговори із українським лоукостером SkyUp. Чи все-таки вдастся домовитись про нові внутрішні маршрути — наразі невідомо.

Нещодавно аеропорт Полтави запропонував Львову запустити внутрішнє сполучення між містами.

Нагадаємо, Львівський аеропорт ім. Данила Галицького за результатами роботи у 2018 році продемонстрував зростання авіаперевезень на 48% або на понад півмільйона осіб.

Share.