Неділя, 19 Вересня

Пивоварня «Правда» покепкувала над етикеткою «Львівське 1715», ті хотіли позиватись

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Компанія «Carlsberg Україна» минулого тижня звернулася до львівської крафтової пивоварні «Правда» із листом з вимогою зняти з продажу пляшки із етикеткою, що нагадує їхню оригінальну етикетку, або ж позиватимуться до суду через захист інтелектуальних прав на використання знаків. Львів’яни ж стверджують, що бажали лише пожартувати над пивним гігантом.

Про це Тvoemisto.tv прокоментував керівник PR-відділу Холдингу емоцій «!FEST» Тарас Маселко.

За його словами, «Правда» використовує етикетки, для того щоб розповісти про якусь історію, подію чи персонажа. Етикетку «1716» зробили до 1716-тої варки пивоварні.

«Це наша традиція – ставити рубіж. Ми робили соту, 506-ту варку і ось 1716-ту. Ми розуміли, що це близько до бренду масового виробника “1715”, але у такий спосіб ми вирішили пожартувати: написати, що ось тут мають бути нібито бочки, колоски, це такий своєрідний гумор на етикетки масових виробників», – каже Тарас Маселко.

За його словами, це була лімітована партія у 5 тисяч пляшок, яку вже майже розпродали. Залишилися лише невеликі залишки.

У львівській пивоварні запевняють, що їхня етикетка не зможе ввести споживачів в оману та сплутати їх неможливо, тому що у крафтового місцевого пива є свої ознаки.

«Це не та схожість, яка може вводити в оману споживача. Людина ніколи не сплутає це пиво, тому що у нас пляшка об’ємом 0,33, яку масовий виробник не використовує, і це ціна, яка в нас більше 45 грн за пляшку. Плюс – жартівлий текст, а також відмінності у палітрі кольорів. Це своєрідний жарт, який у Carlsberg розцінили як спробу недобросовісну конкуренції. Але це смішно, якщо порівнювати масштаби із масовим виробником», – каже Тарас Маселко.

Етикетка «Львівське 1716»

Як повідомив Zaxid.net засновник пивоварні «Правда» Юрко Заставний, вони спеціально зробили подібною на етикетку «Львівського 1715», щоб пожартувати над масовим виробником.

«Ми вирішили нашу 1716 варку присвятити тролінговому пиву, ніби жартівливо скопіювати пиво «Львівське 1715». Адже це пиво, яке позиціонується як львівське, до Львова жодного стосунку вже не має. Воно втратило львівське коріння і залишається лише захищеною юридично торговою маркою. Нам, як дійсно львівській пивоварні, не подобається узурпація слова «львівське» колегами з великої пивоварні. Тому ми вирішили зробити тролінговий продукт. Він абсолютно далекий від того, щоб паразитувати на продажах «1715». Ми не бажаємо, щоб люди хотячи купити «1715», раптом почали купувати наше пиво», – розповів Юрко Заставний.

Повторювати такий випуск у пивоварні не планують, а залишки уже невдовзі зникнуть з полиць. Відповідь на листа компанія не надавала.

Додамо, що Carlsberg – данська пивоварна компанія, заснована 1847 року місцевим промисловцем Якобом Крістіаном Якобсеном та названа на честь його сина Карла. Нині потужна міжнародна пивоварна група володіє виробничими потужностями у більш ніж 20 країнах світу.

«Carlsberg Україна» входить до світової корпорації Carlsberg. Окрім того, «Carlsberg Україна» володіє торговою маркою «Львівське».

Зазначимо, що крафтове пиво «Правда» почали варити у Львові в 2014 році, тоді ж на площі Ринок у Львові відрили однойменний паб, що входить у мережу закладів «Холдинг емоцій !FEST». «Правда» часто випускає серії пива зі іронічними етикетками, що стосуються різних подій, політки, історії тощо. Наприклад, серед продуктів «Правди» є пиво Putin Huilo, Obama Hope, Trump. Торік пивоварня випустила пиво «ЗроБлять нас разом», потроливши передвиборчу компанію президента Володимира Зеленського.

Share.