Принось старі — отримуй нові: куди львів’янам здати пошкоджені купюри

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львів’яни можуть здати дуже пошкоджені купюри до трьох уповноважених банків і отримати гроші. Така функція стала доступною для українців від початку цього року. Про це повідомляється у постанові Нацбанку України.

Статус уповноваженого банку отримали Ощадбанк, Приватбанк та Райффайзен Банк Аваль, а підрозділи Нацбанку збереглися у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Харківській, Хмельницькій, Львівській областях та в Києві.

Ці банки пакуватимуть купюри з максимальним збереженням цілісності та передаватимуть до Нацбанку, як сумнівні, для досліджень разом із заявою та відповідною довідкою про вилучення/прийняття банкнот для дослідження, повідомляє tvoemisto.tv.

Такі дослідження бдуть безкоштовними. За їхніми результатами, клієнтам відшкодовується відповідна сума грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми і платіжними.

Нагадаємо, раніше дуже зношені банкноти для проведення досліджень приймали виключно регіональні підрозділи Нацбанку України.

Додамо, що зношеними вважаються банкноти, що мають потертості, часткову втрату фарб на зображеннях, розпушення та втрату папером жорсткості, загальні або локальні забруднення, плями та написи, відбитки штампів, надриви або надрізи, отвори та проколи, відірвані та склеєні краї або кути, а також склеєні.

“Заклади торгівлі та сфери послуг зобов’язані приймати у сплату за товари/послуги без обмежень зношені банкноти гривень усіх номіналів, що не викликають сумніву в їх справжності та платіжності. Водночас заклади торгівлі та сфери послуг зобов’язані не видавати на решту ці зношені банкноти, а мають здати їх разом з готівковою виручкою до обслуговуючих банків”, – наголошують в НБУ.