Президент Польщі закликав ООН допомогти Україні в боротьбі з російською aгрeсією

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни-члени ООН об’єднатися заради допомоги Україні в боротьбі з aгресією з боку РФ, адже безпека всього світу під зaгрозою.

“Одним із незмінних пріоритетів Польщі є питання дотримання міжнародного права. Адже це – єдиний шлях до гарантій міцного миру у світі. Якщо хоча б одна з країн-учасниць Організації Об’єднаних Націй порушує закон, безпека всього світу під загрозою. Саме це й сталося після aгресії РФ проти України та Грузії. Закликаю держави ООН співпрацювати, щоби повернути втрачений мир у Європі”, – сказав він під час дебатів на 75-й сесії Генеральної асамблеї.

Дуда переконаний, що непорушність міжнародного права – ключ до гарантій безпеки. Зупинити ж aгресивну політику Росії, зокрема щодо України та Грузії, може лише міжнародна солідарність.

Раніше президент України Володимир Зеленський наголосив, що світ повинен був засвоїти урок Другої світової вiйни, але, на жаль, цього не відбулося.

“Ми повинні визнати, що світ у ХХІ столітті сповнений кoнфліктів, aгресії, диктaтури та порушень прав людини. 75 років тому заснування ООН стало символом того, що людство повинно було засвоїти трaгічний урок Другої світової вiйни.

Але окупація Криму та військова російська aгресія на Донбасі свідчать про те, що цього уроку не засвоїли. Я хотів би нагадати, що це не лише війна в Україні. Це війна в Європі. І це не просто посягання на суверенітет незалежної держави, це схоже на спробу повернутися до поділу сфер впливу у світі”, – зазначив глава держави.

Зеленський додав, що світ, у якому людство живе сьогодні, такий самий складний, як і 75 років тому – мир і процвітання залишаються цінностями, “за які люди проливають кров у різних куточках нашого світу”.

“За попередні 75 років людство піднялося на найвищі вершини, занурилося в найглибші траншеї, підкорило космос і навіть за допомогою нових технологій може проводити засідання ООН дистанційно. Тож чи насправді ми не здатні зупинити агресію та вiйни?”, – каже президент.

Share.