Пожежа й тління в Чорнобильській зоні досягнула 100 гектарів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції та на території обов’язкового відселення напередодні запалав ліс. 4 квітня до ДСНС надійшла інформація, що в Зоні відчуження поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га.

Станом на ранок 5 квітня відкритого вогню в зоні відчуження немає, спостерігається тління окремих вогнищ.

Вогнеборці й надалі продовжують боротися з пожежею, яка виникла у Зоні. Вогонь поширився і загалом палає більше 100 гектарів. Як це часто буває, спочатку хтось підпалив траву, а потім вогонь перекинувся і на дерева. Про це повідомив в.о. голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов.

Спочатку хтось підпалив траву, а потім вогонь перекинувся і на дерева. В центрі пожежі радіація вища за норму. Показання приладу складають 2,3 при нормі 0,14. Але така ситуація тільки в осередку пожежі.

“На жаль, руки в нас зазвичай доходять до реформ лише тоді, коли трапляється біда. Проблема підпалів трави несвідомими громадянами навесні та восени давно вже стоїть дуже гостро. Втім, штраф за таке порушення досі складає лише 175 грн. І кожен рік ми бачимо одну й ту саму картину – в усіх регіонах палають поля, очерет, ліси. Це варварство необхідно нарешті вже припиняти. На першому ж засіданні парламенту депутати мають суттєво підняти штрафи за підпал трави. За відсутність маски зараз вас можуть покарати на 17 тисяч гривень. А за підпал, який може забрати чиєсь життя (як вже недавно відбулося на Житомирщині), штраф мізерний”, – пише Фірсов у Facebook.

В той же час, за повідомленням ДСНС, станом на 13:30 5 квітня у Зоні відчуження продовжується гасіння двох осередків, а саме: між с. Володимирівка та с. Жовтневе Котовського лісництва на площі близько 20 га. До гасіння залучено 124 чол. та 28 од. техніки, в тому числі 2 літаки АН – 32П та вертоліт МІ – 8. Авіацією ДСНС здійснено 17 скидів води (64 тонни).

Поблизу с. Рагівка Котовського лісництва (41 квартал) на площі близько 5 га. До гасіння залучено 14 чол. та 4 одиниці техніки.

Share.