Пожежа в Чорнобилі наблизилась до сховищ відходів із ЧАЕС та самої АЕС

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Ситуація з пожежею в Чорнобильській зоні є доволі важкою, бо вогонь дістався міста Прип’ять і незабаром може перекинутися на сховища радіоактивних відходів. Про це написав на своїй сторінці у Facebook член громадської ради в Державному агентстві України з управління зоною відчуження Ярослав Ємельяненко.

За даними ТСН, пожежа в Зоні вже знищила 12 колишніх сіл.

“Ситуація критична. Зона палає. Місцева влада звітує, що все під контролем, але насправді вогонь стрімко захоплює нові території. В мене два варіанти: чи то до Кабміну не доводять реальну ситуацію, чи він обрав політику замовчування радянської влади, як у 86 році”, – зазначив Ємельяненко.

За його словами, зараз вогонь вже дістався Прип’яті та перебуває у двох кілометрах навпростець від сховищ радіоактивних відходів “Підлісний”, де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, та від самої ЧАЕС.

Gepostet von Yaroslav Yemelianenko am Montag, 13. April 2020

Ємельяненко наголосив, що чорнобильські пожежі гасять вже десятий день, а вогонь, незважаючи на роботу рятувальників, вільно переміщується за вітром і дістався впритул до найнебезпечніших об’єктів зони відчуження.

“Але зайдіть на сторінки Кабміну, ДСНС та профільних держустанов – в них все під контролем і все гаразд. Горить тут, горить там, але це ок. І те, що ця серія підпалів за всіма юридичними ознаками є терористичним актом, який зараз вийде за межі країни та стане міжнародним, – це нормально, не звертайте уваги, ситуація штатна. На місце не допускають волонтерів та журналістів”, – обурився він.

У зв’язку з цим член громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження звернувся до представників вищої влади України із вимогою негайно відреагувати на ситуацію.

У свою чергу співробітниця “Енергоатому” Наталія Дегтяренко показала страшні кадри пожежі, яка вже впритул підійшла до атомної станції. За словами жінки, пожежники намагаються загасити Рудий Ліс, який палає.

У мережі поширюється відео, як від вогню спаленими чорнобильськими полями біжать коні Пржевальського. На охоплену вогнем територію літаки і вертольоти тоннами скидають воду.

Збитки від вогню вже складають десятки мільйонів гривень, а причиною загоряння “рудого лісу “, припускають рятувальники, є звичайний підпал. Двох підозрюваних, які могли це зробити, в поліції зараз перевіряють.

Share.