Четвер, 30 Березня

Порошенко розповів, як Нємцов обіцяв йому оприлюднити докази нападу армії РФ на Україну

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

П’ятий президент України, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко заявив, що вбитий у Москві російський опозиціонер Борис Нємцов незадовго до вбивства обіцяв йому оприлюднити докази агресії регулярної армії РФ проти України.

Про це Порошенко написав у Facebook.

“За декілька тижнів до смерті Бориса Нємцова у 2015 році я мав з ним розмову про стосунки між Україною і Росією. Борис тоді сказав мені, що має оприлюднити переконливі докази участі регулярних підрозділів російських збройних сил у війні проти України. Думаю, хтось дуже боявся, що він це зробить. Згодом Бориса вбили. І це зухвале вбивство досі не розкрито”, – написав Порошенко.

П’ятий президент України також назвав Нємцова прикладом росіянина, який поважав Україну та віддано боровся за свободу і демократію у власній державі.

“За нашу і вашу свободу” – це гасло стало життєвим девізом Бориса Нємцова. Він став для нас прикладом росіянина, який з повагою ставився до України, людиною, яка віддано боролася, щоб захистити свободу і демократію у власній державі. Спочивайте з миром, Борисе! Вічна пам’ять”, – написав Порошенко.

Нагадаємо, російського опозиційного політика Бориса Нємцова, відомого зокрема жорсткою критикою Володимира Путіна, вбили 27 лютого 2015 року на Великому Москворецькому мосту біля Кремля чотирма пострілами у спину.

У вбивстві політика російський суд визнав винним екс-бійця батальйону “Північ” МВД Чечні Заура Дадаєва, а також чотирьох його поплічників – Анзора та Шадіда Губашевих, Тамерлана Ескерханова та Хамзата Бахаєва.