П’ятниця, 27 Січня

Польща прямо звинуватила Росію у загибелі Леха Качинського

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Польський підкомітет з повторного розслідування повітряних авіакатастроф презентував остаточний звіт про аналіз причин авіакатастрофи літака Ту-154М, що сталася 10 квітня 2010 року під Смоленськом, внаслідок якої загинув тодішній президент Польщі Лєх Качинський та низка польських високопосадовців, пише ZAXID.NET.

Як інформує польський сайт wРolityce, безпосередньою причиною катастрофи літака Ту-154М, став вибух у лівому крилі. За словами голови підкомітету Антоні Мацєревіча, слідство встановило точне місце і час вибуху. На думку слідчих, вибух трапився на відстані ста метрів до берези (з якою відбулося перше зіткнення літака – ред.) над місцевістю, де не було ані високих дерев, ані інших перешкод, які могли б загрожувати літакам.

Він розповів, що слідство виявило сліди вибухівки на 190 елементах літака Ту-154М, який розбився під Смоленськом. Британська лабораторія підтвердила наявність гексогену, тротилу та пентрікса у 89 із 238 досліджених зразків.

Під час презентації звіту про роботу підкомітету Антоні Мацєревич наголосив, що деякі сліди цих матеріалів є у місцях, недоступних для пасажирів чи екіпажу літака.

«Високоенергетичні матеріали були виявлені так само й в місцях, які недоступні для пасажирів, екіпажу і техніків. Ці місця були закриті під час ремонту в Самарі. У зв’язку з чим походження матеріалів у цих місцях не обговорюється. Ми не можемо звинуватити у цьому пасажирів, екіпаж чи польських солдатів», – сказав він.

Як відомо, 10 квітня 2010 року неподалік від аеродрому «Сєвєрний», що поблизу російського Смоленська, розбився польський літак Ту-154. У катастрофі загинуло 96 осіб, зокрема і президент Польщі Лех Качинський. Польська делегація прямувала на заходи з нагоди 70-ї річниці Катинського розстрілу. Росія досі не віддала Польщі уламків президентського літака і досі блокує доступ польських експертів для дослідження причин авіакатастрофи.

«Польські представники ніколи не чули і не бачили оригінальні журнали польотів, вони не досліджували вибухові пошкодження у центроплані, не не проводили лабораторний аналіз двигунів. Не отримали також більшості документів в аеропорту Смоленськ», – сказав Мацєревіч.

Зазначимо, що у червні 2018 року урядова підкомісія у своєму звіті поінформувала: детальні дослідження засвідчили, що на елементах корпусу розбитого під Смоленськом польського літака Ту-154М, а також на тілі принаймні однієї жертви катастрофи виявлено сліди вибухівки. Комісія також повідомила, що не має жодної інформації і доказів, які б свідчили про наявність вибухових матеріалів на землі, на місці катастрофи.

Попередній звіт розслідування катастрофи від 2011 року, який здійснила підкомісія на чолі з Єжи Міллером, визнали недійсним. Тоді підкомісія дійшла до висновку, що літак розбився, бо пішов на контрольоване зближення з землею. Тодішній міністр оборони Мацєревич назвав звіт заснованим на фальшивих матеріалах і політичному тиску.