Понеділок, 11 Грудня

Поляки відремонтували свою ділянку євроколії, що йде через Львівщину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Частина лінії 102 веде від Перемишля до Малговіце, до польсько-українського кордону. Протяжність цієї ділянки 12 км. Про це повідомив депутат польського Сейму Марек Кухцінський.

На ній поляки вже замінили колії, відремонтували платформи, 9 залізничних та автопереїздів у містах: Перемишль, Пикуличі, Негрибка, Германовіце, Малговіце та 15 інженерних об’єктів, серед яких 4 сталеві мости та 11 переходів.

За його словами, компанія PKP Polskie Linie Kolejowe SA завершила основні роботи на 12-кілометровій ділянці траси Перемишль – Мальговіце до кордону з Україною.

“Вартість інвестицій становить понад 47 млн злотих. Максимальна швидкість 60 км/год. Чекаємо наших партнерів з України, щоб заявити про завершення робіт на своєму кордоні до кінця цього року. Це дозволить міжнародним пасажирським перевезенням на цьому маршруті з’явитися у першій половині 2023 року”, – додав Кухцінський.

Нагадаємо, лінія 102, яка не експлуатується з 1995 року і сполучає два регіони Польщі, пролягає через територію України. Раніше вона курсувала з Перемишля через пункт пропуску на кордоні Мальховіце – Нижанковичі до Хирова в Україні.

Спроби відновити залізничний рух через станції Нижанковичі і Мальховіце тривають більше шести років. Зокрема, вперше до України з Перемишля активісти польської групи “Лінія 102” прибули наприкінці 2016 року. А в 2019 році отримали ґрант на популяризацію цього маршруту.

Напочатку лютого 2022 року про відновлення вузької колії від Нижанковичів до Хирова, що на Львівщині, домовились міністри інфраструктури Польщі та України.

У червні 2022 року стало відомо, що польська сторона вже підготувала проєктну документацію та розпочинає капітальний ремонт своєї дільниці від Перемишля до Нижанковичів.