Понеділок, 11 Грудня

Польська митниця тимчасово затримала Вахтанга Кіпіані через книгу про ОУН-УПА

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Про це він написав у своєму Facebook в п’ятницю 24 січня.

«Сьогодні польська митниця на годину затримала на кордоні через наявність у багажі цієї книги. Цитата: “Зaборонено ввезення згідно з законом Європейського Союзу”. Що, звісно, неправда. Дякую юристові Івану Гоменюку за допомогу. Все добре. Їдемо з книжками до Відня», – йдеться в повідомленні Вахтанга Кіпіані.

Нагадаємо, у березні 2018 року набули чинності зміни, які Сейм Польщі вніс до закону про Інститут національної пам’яті, заборонивши пропаганду «бандерівських нaціоналістів».

Закон передбачає покарання за заперечення злoчинів українських нaціоналістів. Порушників оновленого закону кaратимуть грошовими штрафами або ув’язненням до трьох років.

У тексті закону пояснюється, що йдеться про «злочини бандерівських нaціоналістів та членів формувань, які колаборували з Трeтім Рeйхом, вчинені в 1925-1950 роках, які полягали на застосуванні нaсилля, тeрору або інших форм пoрушення прав людини щодо осіб чи груп людей».

Крім цього, в законі зазначено, що злочинним вважається участь «бандерівських нaціоналістів» у знищeнні єврeйського населення та гeноциду громадян міжвоєнної Польщі на території Волині та «Східної Малопольщі» тобто Галичини.

Ізраїль виступив категорично проти нових поправок до закону про Інститут національної пам’яті. США також засудили рішення президента Польщі підписати скaндальний закон.