Вівторок, 21 Вересня

Подивіться як гарно облаштували простір на вулиці Угорській

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На вулиці Угорській постав новий бізнес центр “Dominant Plaza” на місці будівлі колишнього заводу «Полярон», який з часів здобуття Незалежності був здебільшого занедбаний та перебував в аварійному стані. В ході реконструкції будівлі був облаштований простір навколо, але, на жаль, пошкоджена частина дерев, які зараз проходять курс “реабілітації”.

На цій вулиці ростуть доволі рідкісні та цінні дерева — багряник японський. Такої кількості і посадки цього виду більше немає у Львові, та і навряд чи знайдеться в Україні. Завдяки постійній тіні, що є найкомфортнішими умовами для них, дерева дуже високо виросли.

Раніше внаслідок будівельних робіт дерева були пошкоджені. Зараз вони проходять комплексне «лікування».

«Дуже добре, що ми зберегли ці дерева. Це дуже круто, що люди, які тут будуть працювати, матимуть таку променаду», — зазначив мер Львова, оглянувши їх.

Фото: Роман Балук

Загалом на вулиці Угорській є 31 багряник (з них 6 — близнюків). У липні 2019 року, під час облаштування вхідних сходів, місцевий забудовник видалив 12 багряників біля входів у частково відновлений «Полярон», але висадив стільки ж нових саджанців. Забудовник також оплатив лікування дерев, що залишилися, а за 12 видалених заплатив місту близько 200 тис. грн компенсації.

«Це перший раз, коли в Україні коштом інвестора чи забудовника лікували пошкоджені дерева. Це треба внормовувати, щоб місто погоджувало, аби парковки не робили між деревами», — розповіла начальниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

Лікування дерев. Фото: Роман Балук

Операція по лікуванню дерева виглядала ось так: на пошкоджену поверхню стовбура нанесли спеціальний лікувальний розчин, поверх якого протягом наступних 5-10 років кора дерева буде затягуватись і повноцінно відновиться. Іншими словами, цей сірий розчин, це як “перев’язка” людської рани.

Експерти запевняють, що завдяки сприятливому клімату та молодому віку, всі дерева, незважаючи на ушкодження, продовжуватимуть рости.

Скрін з відео Alex Shutyuk / Ютуб

Місто недавно облаштувало нову зупинку громадського транспорту. Як бачите, вулиця також користується популярністю й серед велосипедистів.

Внутрішнє подвір’я бізнес-центру. Фото: Роман Балук

Внутрішнє подвір’я бізнес-центру. Фото: Роман Балук

«Треба все виправити, щоб був порядок. Я вважаю, що алея з деревами тут має бути продовжена, і сусідній забудовник також може висадити нові дерева», — додав міський голова Львова.

Share.