Під Львовом відкрили першу в Україні зміїну ферму

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фермери вирощують вужів та полозів для продажу у ресторани, – пише ZAXID.NET

Фермерське господарство «Західний равлик», розташоване у Солонці під Львовом, почало розводити їстивних змій.

Про це 14 червня повідомило профільне видання AgroPortal, цю інформацію ZAXID.NET також підтвердила співвласниця ферми Ірина Юськевич. Це перша ферма такого типу в Україні.

Зміїна ферма працює уже два місяці, близько 70 неотруйних плазунів утримують у спеціальному вольєрі. За словами власників ферми, лише нещодавно вдалося отримати усі необхідні дозволи, адже для фахівців Держпродспо­живслужби Пустомитівського району це був несподіваний вид бізнесу. Прикметно, що ферма розташована на стандартній ділянці поміж приватних будинків у Солонці.

В інтерв’ю «Високому замку» подружжя Юськевичів розповіло, що не мають наміру зу­пинятися на равликах і зміях. Планують також вирощувати жаб, а у перспективі, можливо, і ферму саранчі запустять.

«Страва зі змії буде дорогою — орієнтовно 3-4 тис. грн за порцію. Однією зміючкою можна нагодувати трьох людей. Бо це таки делікатес, ним не наїдаються, як варениками», — сказала Ірина Юськевич AgroPortal.

Змії ростуть впродовж трьох років і лише тоді їх можна використовувати у кулінарії. Їх годують свіжим мальком з рибних господарств, перепелиними яйцями та молоком.

Ірина Юськевич впевнена, що зміїне м’ясо не стане масовим продуктом, але завжди знайдуться охочі спробувати щось нове. Згодом на фермі планують розводити й отруйних плазунів. Їх вирощуватимуть не лише задля м’яса, а й для того, щоб отримати отруту для фармацевтичної промисловості.

Почало підприємство «Західний равлик» із розведення їстівних равликів і станом на 2017 рік експортувало до країн ЄС 25 тонн молюсків на рік.

Share.