Петиція щодо смуг для руху громадського транспорту знову набрала необхідні голоси

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На сайті електронних петицій до міської влади Львова петиція про компроміс в облаштуванні виділених смуг руху для громадського транспорту набрала понад 500 голосів.

Автор петиції Василь Лозовий пропонує дозволити користуватись приватному транспорту смугами для громадського транспорту у випадку, коли останнього на них немає. Також він пропонує заборонити приватному транспорту зупинятись на смугах громадського транспорту.

Для цього, вважає автор петиції, достатньо встановити додаткові дорожні знаки, дотримання вимог яких має контролювати патрульна поліція.

“Зрозумійте правильно, кожного разу, створюючи таку смугу, та комісія, яка відповідає за встановлення тих смуг забирає частину дороги в одних водіїв і віддає їх в руки інших. Якщо моя ідея безглузда, то дайте відповідь, чому не можна використовувати смугу громадського транспорту, якщо по ній в немає жодного автобуса чи тролейбуса. Все просто. Замість повної заборони користуватися тою смугою, забов’язати водіїв давати в тих смугах дорогу громадському транспорту, якщо буде позитивний результат, то впровадити те питання по цілому місту”.

Нагадаємо, раніше управління транспорту ЛМР подало пропозицію до оновленого ДСТУ про знаки і розмітку, аби дозволити рух смугами громадського транспорту іншим видам транспорту. Пропонується дозволити додавати до знаку про виділену смугу спеціальні таблички, що дозволяють рухатись нею окремим видам транспорту. Зробити це на рівні міста не дозволяє законодавство.

Кабінет міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху щодо користування таксі смугами для маршрутних транспортних засобів. Відповідне рішення було хвалено під час засідання 13 травня.

ізнайтесь також навіщо місту смуги громадського транспорту: пояснення керівника управління транспорту Львова.