Петиція проти обрізки дерев у Львові набрала 500 підписів менше, ніж за добу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львів’яни 16 квітня зареєстрували електронну петицію “Зупинити варварську обрізку дерев у Львові”. У ній йдеться про шкоду топінгу (це коли обрізають всю крону дерева).

Петиція проти «вaрварської» обрізки дерев у Львові менш ніж за добу набрала 500 голосів, необхідних для розгляду у Львівській міській раді.

“Довгі роки вуличні дерева не доглядали. Без своєчасної фахової санітарної обрізки вони сильно розрослися, частина дерев та окремих гілок стала аварійною.

Замість такої потрібної фахової санітарної обрізки відбувається під виглядом формувальної і омолоджуючої обрізки так званий «топінг» – ампутація всієї маси крони. Відбувається це з низки причин. Насамперед, щоб дерево давало якомога менше листя, а також це спосіб умертвити дерево. Після такої обрізки дерево спочатку втрачає працездатність – не створює кисню, не очищує повітря, не затримує вологу, не створює тінь, перестає бути середовищем для птахів та іншої фауни. ” – пише у тексті петиції.

Автори петиції пропонують вдосконалити санітарну обрізку дерев та найняти професійних арбористів (це люди, які фахово займаються доглядом за деревами).

“Ми бачимо вихід у вдосконаленні послуг з санітарної обрізки. Потрібно зробити її фаховою послугою арбориста, як це є в європейських містах. Формувальну обрізку на деревах, що мають понад 30 років ми пропонуємо заборонити, оскільки в такому віці формувати вперше дерево вже пізно, зрізи понад 5 см в діаметрі повільно вбивають дерево. Однозначно заборонити омолоджуючу обрізку. Якщо дерево відживає, то його треба або фахово лікувати, або зрізати і якісно посадити нове. ” – пише у петиції.

Петиція набрала 588 голоси. Тепер її мають розглянути на засіданні міської ради.

Авторами петиції є програміст Павло Олефіренко, начальниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова та працівник цього ж ЛКП Олександр Шутюк, засновник ГО «Зручне місто» Юрій Тер-Арутюнян, дендролог-любитель та екс-працівник управління екології ЛМР Орест Олеськів, екологиня та співзасновниця Zero Waste Lviv Ірина Миронова, член ГО «Кращий Сихів» Павло Голубець, громадська активістка Софія Селіщева.