Середа, 29 Листопада

Печиво: чим корисне та як вибрати

Печиво – один з найпопулярніших видів кондитерських виробів у всьому світі. Існує багато видів печива, розділених за способом виготовлення (цукрове, затяжне, здобне), складом (шоколадне, вівсяне, імбирне, горіхове) та вмістом цукру чи солі, серед інших параметрів. Сьогодні печиво купити можна в багатьох магазинах, зокрема й в мережі АТБ. Уважно перевіряйте написане на упаковці, щоб придбати найвдаліший виріб.

Чи корисне печиво?

Корисність печива залежить від його складу. Найбільш корисним вважається печиво, яке містить натуральні інгредієнти та мінімум цукрів і жирів, наприклад, цільнозернове, морквяне, гарбузове, горіхове і т. д.

Найменш корисним вважається промислове печиво, яке містить велику кількість цукру, трансжирів, консервантів, штучних добавок, таких як глазуроване печиво, печиво з кремовою начинкою, штучними барвниками та ароматизаторами.

Енергетична цінність

Щодо енергетичної цінності, печиво відрізняється високим вмістом крохмалю, який коливається від 37 до 57 г на 100 г продукту. Моно- та дисахариди становлять від 18 до 31 г на 100 г, залежно від типу печива. Білки присутні у кількості 7-10 г на 100 г, а жири варіюються від 5 до 35 г на 100 г, залежно від рецептури. Загальна енергетична цінність печива становить від 414 до 486 ккал на 100 г.

Як обрати високоякісне печиво?

Найкориснішим вважається домашнє печиво, приготоване з натуральних інгредієнтів. Однак, ви також можете вибрати якісне промислове печиво. Під час вибору звертайте увагу на наступні аспекти.

  1. Склад. Перевірте склад печива. Він не повинен містити трансжирів, які часто позначаються як “гідрогенізований рослинний жир”, а також консервантів, барвників і штучних ароматизаторів.
  2. Вигляд. Якщо печиво продається на вагу або у прозорій упаковці, зверніть увагу на його вигляд. Воно повинно мати правильну форму, без ознак підгорання. Поверхня цукрованого печива має бути рівномірно вкрита цукром. Глазуроване печиво, зокрема шоколадне чи кондитерське, повинно мати гладку поверхню без слідів “посивіння”. Помадна глазур не повинна бути липкою або цукрованою. У високоякісному перешарованому печиві начинка не повинна виступати за краї.
  3. Колір. Колір повинен бути рівномірним. Можливе трохи темніше забарвлення окремих частин рельєфного малюнку або нижнього боку печива. У фасованому печиві кожний виріб в пакувальній одиниці повинен мати однаковий колір.
  4. Смак і запах. Печиво повинно мати характерні для печива певного виду смаки.
  5. Зберігання. Печиво має зберігатися та реалізовуватися у добре провітрюваних приміщеннях з контрольованим рівнем вологості. Це особливо важливо для печива, яке продається на вагу та довше часу перебуває у відкритих коробках у торгових залах.

Завжди свіже печиво різних видів за доступною ціною можна замовити через сайт www.atbmarket.com. Печиво шоколадне, вівсяне, пісочне, прісне, з додаванням сухофруктів, ягід чи горіхів, посипане кокосом чи кунжутним насінням… В асортименті мережі АТБ знайдете величезний вибір печива за найкращою ціною.