Неділя, 24 Вересня

Папа Франциск уперше зустрівся з головами українських церков, Онуфрія не було

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Папа Римський Франциск зустрівся з делегацією Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, це перший такий візит українського міжконфесійного об’єднання до Ватикану, пише “Українська правда

За даними “Української правди”, замість голови УПЦ МП Онуфрія на зустрічі був присутній заступник голови відділу зовнішніх відносин Української православної церкви Московського патріархату протоієрей Микола Данилевич.

“Дякую вам за цю вашу єдність, це для мене багато значить. Це схоже до дітей в сім’ї, де один є там, інший – деінде, але коли мама хвора, всі збираються разом”, – сказав він, підкреслюючи, що в цьому випадку не йдеться про єврейську, ісламську, християнську, православну чи католицьку Україну, але про “маму Україну”, задля якої всі гуртуються разом. “Це приклад перед обличчям величезної поверховності, яку сьогодні бачимо в нашій культурі”.

Очільник ПЦУ Епіфаній повідомив, що на зустрічі Папу попросили продовжити молитву про Україну і боротьбу за правду.

Папа запевнив, що молиться за Україну. “Не сумнівайтеся, я молюся за вас! Ношу вас у моєму серці та благаю Бога, щоби Він змилувався над цим настільки відважним народом!”, – підкреслив Франциск.

Глава УГКЦ Святослав Шевчук, у свою чергу, повідомив, що під час зустрічі передав Папі списки полонених медиків. “Передав Святішому Отцеві списки полонених медиків, які отримав напередодні від Поважної ради Ордену Святого Пантелеймона”, – сказав він.

Також він подякував Папі за лист до українського народу, його духовну близькість з нашим народом-мучеником, гуманітарну солідарність та міжнародну підтримку України.

Франциск запевнив, що “він є з нами у намаганні звільнити полонених та політичних в’язнів і ствердив, що молиться за Україну кожного дня”.