Понеділок, 19 Квітня

Палац на вулиці Тершаковців доводять до руйнівного стану

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Власника будинку на Тершаковців, 4 можуть оштрафувати. Це питання розглядає Львівська адмінкомісія.

Про це повідомляє Tvoemisto.tv.

«Маємо приклад безгосподарництва, коли власник доводить її до руйнації шляхом не проведення будь-яких заходів щодо проведення ремонтних робіт і підтримки пам’ятки у належному стані», – розповів під час засідання комісії керівник відділу охорони та використання об’єктів культурної спадщини ЛМР Олег Хандин.

Начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко у коментарі Тvoemisto.tv розповіла, що будівля на Тершаковців, 4 перебуває у поганому стані і перебувала на момент продажу.

«Частину приміщень у будинку купили з акціону і власник нічого не робить. Він не підписав охоронного договору з нами, хоча повинен був. Повідкривані, повибивані вікна у будинку означають, що ніхто не доглядає за об’єктом, тому ми винесли це питання на адмінкомісію, щоби власник не ухилявся від укладання охоронного договору, бо за це також передбачений штраф. Личаківська адміністрація із ним зв’язалася. Власник сказав, що готовий вживати заходів. Але наразі ще не показався», – розповіла Лілія Онищенко.

За її словами, договір про купівлю-продаж укладений ще у 2017 році, а охоронний договір власник так і не уклав, хоча мав це зробити  протягом місяця.

Будинок №4 на вулиці Тершаковців  збудував 1899 році фармаколог, професор Вацлав Собєранський за проєктом архітектора Наполеона Лущкевича.

До 1930-х рр. у цій чиншовій кам’яниці мешкали львівські вчені, наприкінці 1930-х будинок адаптували під приватну жіночу школу. Школою він був і в радянський період. Тепер будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Share.