Понеділок, 23 Травня

“Пакунок маляти” відтепер видаватимуть за новими правилами – грошова компенсація

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

В Україні з 1 вересня починає працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової натуральної допомоги «Пакет малюка». Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики.

Соціальна допомога при народженні дитини становитиме 5000 гривень і оформити її можна буде протягом 12 місяців з народження дитини. Пілотний проект буде реалізований у всіх регіонах України і доступний для всіх породіль. Запуск монетизації пов’язаний з тим, що не всім матерям необхідний натуральний “пакунок малюка” – якщо в сім’ї є діти, які мають маленьку різницю у віці і можуть запозичити деякі речі для новонародженого. Батьки зможуть самостійно вибирати форму соціальної допомоги.

“Тепер у батьків є право вибирати, що для їх малюка необхідно: чи потрібен їм одяг, якщо у них вже є діти, особливо діти, які мають маленьку різницю у віці, або якщо у дитини алергія і їй не підходять засоби, передбачені в натуральній формі пакету», – йдеться в повідомленні.

Хто може отримати компенсацію

Згідно з повідомленням, за грошовою компенсацією вартості “Пакунку малюка” можуть звернутися батьки, у яких тільки народилася дитина, а також ті, хто не отримав допомогу у 2020 році – в такому випадку звернутися за компенсацією можна протягом 12 місяців з моменту народження дитини.

Для отримання такої компенсації батьки мають звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення з пакетом документів, що включає в себе копію свідоцтва про народження дитини, довідку з пологового будинку про неотримання «Пакунку малюка» (для дітей, народжених у 2020 році), копію ІПН батька.

Спеціальний рахунок. Одержувачу грошової компенсації буде відкрито рахунок у “ПриватБанку” зі спеціальним режимом використання. Кошти з нього можуть бути витрачені тільки на дитячі товари та товари для породіль в торгових точках та інтернет-магазинах, що приєдналися до пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «Пакет малюка».

Де можна буде витратити гроші. “Реєстр таких закладів торгівлі розміщується на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики та «ПриватБанку», – повідомили в Міністерстві. “Кошти можуть бути витрачені протягом року з дня їх зарахування на рахунок», – йдеться в повідомленні.

Що таке “Пакунок малюка” . Урядова ініціатива “Пакунок малюка” – це національний проект із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства, який стартував 1 вересня 2018 року. У дитячий набір “Пакунок малюка”, який видається породіллям, входять 25 необхідних товарів, у тому числі пелюшки, підгузники, спеціальний матрац, два види ковдр та інше.

Share.